Tragikomický příběh jednoho namlouvání. Záznam inscenace Divadla J. K. Tyla v Plzni. Napsal Josef Bar Josef, překlad V. Šedinová.
Hrají: J. Kubátová, R. Přibil, P. Kikinčuk a T. Šolc. Divadelní režie L. Engelová. Kamera V. Damborský. Televizní režie R. Tesáček.

Nemožní lidé jsou asi nejslavnější hrou současného izraelského spisovatele a dramatika Josefa Bar-Josefa. Hrála se v mnoha evropských zemích a u nás ji poprvé uvedlo Divadlo J.K.Tyla v Plzni. Česká premiéra hry v roce 1996 je zároveň také prvním divadelním setkáním s tímto autorem u nás.

Josef Bar-Josef se narodil v roce 1933 v Jeruzalémě a jeho otec je známý hebrejský novelista Jehoshua Bar-Josef. Josef Bar-Josef začal publikovat v osmnácti. Nejprve to byly prózy, ale od roku 1963 píše pouze hry. Nějaký čas se živil jako námořník, stavař, ale většinou jako vydavatel a novinář. Od osmdesátých let je nezávislým spisovatelem, napsal jedenáct her.

Nemožní lidé jsou křehkým příběhem o jednom namlouvání, komedií, která nazírá hluboko do lidského nitra. Uvidíte ji v nastudování režisérky Lídy Engelové, s vynikajícími hereckými výkony J.Kubátové, R.Přibila, P.Kikinčuka a T.Šolce. Představení, které diváci na obrazoce uvidí, je zároveň záznamem poslední reprízy, která se uskutečnila letos v lednu.

Inscenaci uvádíme k 50.výročí vzniku státu Izrael.

Napište nám