Usedlý čtyřicátník a bláznivá dvacítka pod jednou střechou. Britsko-americká komedie, natočená podle stejnojmenné divadelní hry.
Hrají: G. Cravenová, G. Chakiris, Y. Wilderová a další. Režie: Terence Marcel.

Státní úředník George vede v New Yorku svou poklidnou, osamělou, spořádanou existenci čtyřicátníka, jemuž před časem utekla žena a jehož život od té chvíle naplňují kromě práce jen dvě lásky: hudba třicátých let a květináče, plné zeleně. Patří do něj ovšem ještě sestra Helen, profesionální hypochondr, která jej pravidelně večer co večer telefonicky informuje o svých neustále nových a nových zdravotních problémech. Takto to funguje už léta a fungovalo by k Georgově spokojenosti jistě i dál, kdyby u něj jednoho večera nezazvonila Louise, mladá Angličanka, která za sebou zrovna práskla dveřmi v bytě o patro výš a jejímž nejvýraznějším znakem je vysoký stupeň těhotenství. Kromě toho, jak má George poznat hned v dalších minutách, je nespoutaná, nekonformní, bláznivá, uječená - zkrátka typický produkt své doby. Ti dva lidé spolu nemají vůbec nic společného a za normálních okolností by George nezaváhal ani na okamžik. Ale žádný gentleman přece nemůže vyhnat ženu na rozsypání do nevlídné noci. A tak George pronese onu osudnou nabídku, která má, jak ovšem ještě v tuto chvíli netuší, změnit celý jeho budoucí život...

George Chakiris - hrál v řadě filmů i televizních seriálů (např. Dallas), jeho největším úspěchem byl v r. 1961 Oscar a Zlatý glóbus za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu West Side Story. Gemmu Cravenovou známe jako Wagnerovu ženu Minnie z desetidílného seriálu Richard Wagner či jako Popelku z muzikálové verze této slavné pohádky, nazvané Pantoflíček a růže (kde si zahrála po boku Richarda Chamberlaina coby krásného prince).

Napište nám