I uprostřed největší slávy může být člověk sám. Příběh o vzestupu a pádu jednoho z nejslavnějších toreadorů – Juana Belmonteho. Španělský film.
Hrají: A. Maňas, J. Bonilla, L. Murua, M. Molinaová, L. M. Calvo, J. Arenalová, N. Menéndezová a další. Režie: Juan Sebastián Bollaín.

"Potkal jsem v životě dvě velké osobnosti, Einsteina a Belmonteho" řekl kdysi Ernest Hemingway.

Španělsku jen těžko porozumíte, nepochopíte-li alespoň něco z onoho národního svátku - koridy. Toreador, to není krutý řezník, jak by se mohlo zdát zjemnělému evropskému divákovi. Torrero - to je hrdina, muž, který se postaví sám a čelem proti mohutnému zdivočelému zvířeti, aby ho přemohl. Podívaná na první pohled krutá, toreadorův život je však v ne menším nebezpečí, než býkův. Vítězství není snadné. Bez postřehu, pevných nervů a přirozeného intelektu by síla sama, ani zbraň nebyly nic platné. Navíc boj má svá pravidla. Bouří-li pak aréna nad svým toreadorem, oslavuje vítězství člověka nad tupou zvířecí silou. Toreador, to je ztělesnění mužnosti, odvahy a krásy. Obdivují ho všichni. Muži oceňují vůdce, ženy podléhají hrdinovi.

Nejslavnější toreador tohoto století - Juan Belmonte - je postavou, kterou není ve Španělsku třeba nikomu představovat. Syn z mnohočetné sevillské rodiny, který se ke své slávě probojoval doslova přes vlastní porážky, neústupností a dech beroucí odvahou. Stal se jednou ze španělských legend, slavný, bohatý, zbožňovaný - a osamělý. Příběh jeho vzestupu, slávy, ale i vztahů k ženám a přátelství k největšímu ze svých soků natočil se svým štábem španělský režisér Juan Sebastián Bollaín a složil tak hold nejen hrdinovi, ale hlavně mimořádnému člověku.

Napište nám