... až na věky

Svatba a iluze o šťastném životě ve dvou jsou konfrontovány s realitou všedního dne, ale vždy existuje naděje na happyend. Kombinovaný animovaný projekt režisérů Michaely Pavlátové a Pavla Kouteckého (1998)

Film natočený v koprodukci Krátkého filmu - Studia Bratři v triku a České televize - Tvůrčí skupiny Kateřiny Krejčí a Ivanky Průchové, za přispění Státní fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie.

Společné dílo režisérky a výtvarnice Michaely Pavlátové a dokumentaristy Pavla Kouteckého je svérázným zamyšlením nad sny a realitou manželského života. Reálné záběry ze svatebního obřadu rozehrávají řadu představ o tom, jakými peripetiemi může projít a k jakým koncům může dospět vztah muže a ženy. Ač jsou však tyto konce sebetruchlivější, provází zrod každého manželství naděje, že právě tento vztah bude onou láskou trvající navěky.

Film využívá napětí mezi dokumentárními záběry a řadou rozličných výtvarných přístupů a animačních technik. Ve virtuózním střídání temp a způsobů animace dokazuje Michaela Pavlátová, že byla v roce 1993 právem nominována na cenu Oskar, za nejlepší animovaný film.

Film "... až navěky" získal v roce 1998 hlavní ceny na festivalech v Tampere a v Ottawě.

Stopáž15 minut
Rok výroby 1998
 ST 4:3
ŽánrFilm