Největší televizní událost první poloviny roku je tady. Postoupí Mikolas Josef jako teprve druhý český reprezentant do Velkého Finále? Přímý přenos 63. ročníku Eurovision Song Contest startuje prvním semifinále

Pořad bylo možné přehrát do 7. 6. 2018
Video není k dispozici

Česká republika se účastní prvního semifinále spolu s dalšími 18 zeměmi a má historickou šanci postoupit podruhé ve své historii do velkého finále. Mikolas Josef je favorizován se svou písní Lie To Me, se kterou reprezentuje Česko v 63. ročníku Eurovize. Pro naši zemi je to teprve sedmá účast na této největší nesportovní události světa, kterou letos hostí hlavní město Portugalska – Lisabon.

O dalších postupujících můžete rozhodnout i vy, a to hlasování přes SMS nebo oficiální aplikaci Eurovize, se kterou bylo možné hlasovat i v českém národním kole. Hlasovat nelze pro domácího interpreta. Postupuje celkem deset zemí z devatenácti. Kromě České republiky se tohoto semifinále účastní také Albánie, Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Belgie, Bulharsko, Estonsko, Finsko, Chorvatsko, Irsko, Island, Izrael, Kypr, Litva, Makedonie, Rakousko, Řecko a Švýcarsko.

Stopáž120 minut
Rok výroby 2018
 L HD