Už po sedmnácté se letos koná Queer Film Festival MEZIPATRA

Tradičně ho zahájí pražská část, která se odehraje od 3. do 10. listopadu, brněnská naváže od 11. do 18. listopadu. Následovat budou ozvěny v Hradci Králové a Olomouci. Letošní ročník nese téma Hranice volnosti, které rezonuje všemi uvedenými snímky, zároveň se odrazí i v doprovodném programu v podobě diskuzí s hosty či výstavy, kterou přiveze producent úspěšného amerického seriálu.

Slova jako „hranice“ a „osobní prostor“ se totiž v poslední době skloňují tak často, že skoro zapomínáme, co ve skutečnosti znamenají. Kde končí moje svoboda, kde začíná tvoje? Může být člověk doopravdy svobodný jen v rámci své země, komunity, rodiny nebo třeba party přátel? Jaká pravidla určují náš prostor a omezují naši volnost?

Tato a podobná dilemata řeší žánrově i tematicky rozmanité filmy, které dramaturgický tým vybral pro 17. ročník Mezipater. Téma Hranice volnosti, které je propojuje, sice otazníkem nekončí, ale otázek vyvolává spoustu. Napadají vás další? Vybrané snímky, diskuse s odborníky i besedy s filmovými hosty vám možná pomůžou najít odpovědi.