Kde jsem:

Cestujte s Českou televizí

Pavel Dražan — Lidé — Česká televize

režisér

S Českou televizí spolupracoval již v roce 1994 jako hudební režisér na známém seriálu Hříchy pro pátera Knoxe (režie Dušan Klein). Natočil několik hraných středometrážních filmů jak podle svých námětů, tak také přepisů děl Leonida Andrejeva, N. V. Gogola aj.

Spoluautor hudby k několika dokumentům a celovečerním filmům, např. Dům pro dva (režie M. Zábranský).

Režie publicistiky, dokumentů a dalších televizních pořadů. Nejvýznamnější ve spolupráci se Stanislavem Motlem. Například: Apoštolové temných sil (o okultismu a mystice ve službách nacistického Německa), Sláva a prokletí Lídy Baarové (životní drama české herečky), Mraky nad Barrandovem (o dramatických osudech českých herců na konci II. svět. války), Poražení a vítězové (celovečerní dokument o nacistických válečných zločinech), Živý mrtvý (unikátní dokumentu o člověku, který přežil osvětimské peklo).

V roce 2011 natočil celovečerní dokument Ozvěny lidické noci podle scénáře St. Motla.

V roce 2009 první celovečerní film v koprodukci s Českou televizí.

V současné době pracuje na filmu Psychiatrická záhada aneb Policejní historky podle Haška Jaroslava v hlavních rolích např. s P. Nárožným, S. Zindulkou, V. Jandákem, O. Navrátilem, O. Jirákem, I. Barešem a jinými.

„Možnost natočit a ukázat velmi silné lidské příběhy a osudy, realita života často v drsné podobě. To mě opravdu zajímá. Je to práce, která může lidem i pomáhat, je to práce, která má smysl. Navíc je tady možnost spolupráce se špičkovými reportéry, kameramany, střihači atd. Jsem rád, že se mohu podílet na takovém pořadu, jakým je Pološero.“

Odkazy