Kristína Farkašová

herečka

Slovenskou herečku Kristínu M. Farkašovou (nar. 1. 7. 1982 v Bratislavě) jsme v Čechách mohli vidět v hlavní ženské roli ve filmové komedii Michala Krajnáka Poslední plavky(2007), kde účinkovala po boku Petra Čtvrtníčka. Pochází z herecké rodiny, již její dědeček byl hercem a otec Boris Farkaš je výraznou osobností Divadla Astorka Korzo 90.

Kristína si v seriálu zahrála už i se svým otcem, přestože ji rodiče původně od herecké profese odrazovali. Vystudovala na Vysoké škole múzických umění divadelní dramaturgii. Rok tento obor studovala i na pražské DAMU. Zpočátku psala hlavně divadelní recenze. Komediantská krev se ale nezapřela a Kristína se začala objevovat v divadle, seriálech a pak se postavila i před filmovou kameru. Je však velmi všestranná: zabývá se dramaturgií, píše do časopisů, moderuje, zpívá, maluje naivní obrázky na textil a fotografuje.

Od roku 2004 hrává na prknech slovenského Radošínského naivního divadla, proslulého svým vtipem a bezprostředností i v Česku. Působí tam jako herečka, zpěvačka i dramaturgyně. Naposledy nastudovala hlavní ženskou roli Ully ve slavném broadwayském muzikálu Producenti. Hostovala také v pražském Činoherním klubu v inscenacích Dámský Krejčí (r. M. Čičvák), Nebezpečné vztahy (r. L. Smoček) a v Impresáriovi ze Smyrny (r. L. Smoček) měla hlavní ženskou roli.

Ve slovenské televizi se poprvé objevila v seriálu Rodinná tajemství, který odstartoval slovenskou seriálovou tvorbu. Hrála v krátkém vánočním filmu Juraje Štěpky Osobní chyba (2005). Od roku 2008 moderuje ve Slovenské televizi pořad Postav dům, zasaď strom (2008) a v tom samém roce moderovala pořad Cestoviny pro televizi Markíza. Slovenští diváci si ji oblíbili v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Rádio FreshRodinná tajemství. Kromě jiných zajímavých akcií moderovala i Československý ples na Žofíně po boku Tomáše Hanáka. Jejím manželem je Kamil Mikulčík, herec, skladatel a zpěvák skupiny Fragile.

Odkazy

Fotografie