Klára Řezníčková

režisérka

narozena 1983

Fotografka, kameramanka, scenáristka a režisérka vystudovala Institut tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě a později dokumentární film na FAMU. Jako tvůrkyně dokumentárních filmů si sama zpracovává své náměty do použitelných scénářů a následně je režíruje, přičemž se dovede také postavit za kameru. Externě vyučuje fotografii na Střední umělecko-průmyslové škole v Ostravě.

Za svůj dokumentární film Trojmezí získala v roce 2012 cenu Pavla Kouteckého, a zařadila se tak rázem k tuzemským špičkám současné dokumentární tvorby. V roce 2013 natočila dokument Viktor Kolář, ve kterém propojuje osobní znalost prostředí, profesní zkušenost i nesporný pozorovací talent, který dokáže zaměřit na objekty svého vyprávění a zprostředkovat srozumitelně nabyté emoce divákům.

Spolupracuje s Českou televizí, kde se režijně podílela nebo dosud podílí na publicistických cyklech Kultura.cz, Terra Musica, Folklorika, Nedej se, Divočina bez hranic, Hranice bez hranic, Náš venkov, Moje soukromá válka aj..

Rozhovor v pořadu Před půlnocí

Odkazy