Kevin Costner

herec, zpěvák, režisér a producent

narozen 18. ledna 1955

Idol dívčích srdcí, populární americký herec, ale také zpěvák, režisér a producent Kevin Michael Costner sklidil obrovský úspěch oscarovým filmem Tanec s vlky, který sám produkoval, režíroval a ve kterém ztvárnil ústřední roli. Přes další pokusy se mu však ani zdaleka nepodařilo tento úspěch zopakovat.

Kevinovo rozhodnutí věnovat se herectví přišlo nečekaně a až v době, kdy po skončení vysoké školy zaměřené na marketing pracoval v reklamním oddělení stavební firmy. Začátky pro něj nebyly vůbec lehké, objevoval se pouze v podřadných filmech a druhořadých rolích.

Jeho kariéru odstartoval až western Silverado, do kterého ho obsadil režisér, jeho pozdější blízký přítel, Lawrence Kasdan. Jednoho z nejžádanějších herců a sexy mužů přelomu osmdesátých a devadesátých let z něj pak udělaly dva filmy s baseballového prostředí – Durhamští Býci a Hřiště snů. Pro tyto role měl Kevin jisté předpoklady, neboť se baseballu už věnoval na střední škole. Své fanynky nezklamal ani ztvárněním ústřední postavy v romantickém filmu Osobní strážce.

Těžkosti však na sebe nenechaly dlouho čekat. Rozpočet neslavného projektu Vodní svět se kvůli nepřízni počasí vyšplhal do závratných výšek a komerční úspěšnost snímku The PostmanPosel budoucnosti nebyla ani zdaleka taková, aby pokryla výrobní náklady, což Kevinovi způsobilo nemalé finanční problémy.

Kevin Costner má sedm dětí. Tři z prvního manželství se Cindy Silva, jednoho syna s Bridget Rooney a tři děti se svou druhou ženou, modelkou a návrhářkou Christine Baumgartner. Aktivně se věnuje golfu a je fanouškem londýnského fotbalového klubu Arsenal FC.

Odkazy