Helena Nováčková

herečka

Představitelka hlavní role ve filmu Saxána a Lexikon kouzel, šikovné holčičky Saxánky, která vyrůstá ve světě lidí se svou maminkou, tatínkem, tetou Irmou a strýcem Evženem. Saxánka se dostane do podzemní říše, odkud její maminka, bývalá čarodějnice, před mnoha a mnoha lety utekla. Malá Saxánka je odvážná dívka, která se nebojí žádného nebezpečí a poradí si i s hrozícím zlem v podání komiksové postavy gangstera Crashmana.

Pro Helenku Nováčkovou byla role Saxánky první výraznou hereckou zkušeností, i když již dříve účinkovala v jednom studentském snímku. Nadaná dívka se ve svém volném čase intenzivně věnuje tanci a s taneční skupinou Emotion jezdí na řadu soutěží a vystoupení. Jejím snem je studium tance spojené s rozvojem jejích dramatických dovedností.

Helenka má sestru Julii, se kterou jsou dvojčata a která si ve filmu zahrála epizodní roli malé čarodějnice. Julie, stejně jako Helenka, má umělecké sklony a se sestrou vystupuje v taneční skupině. Během natáčení jí pak výrazně pomáhala s každodenním studiem.

Odkazy