Kde jsem:

Cestujte s Českou televizí

Barbora Kohoutková — Lidé — Česká televize

tanečnice

Barbora Kohoutková je podle počtu medailí a ocenění ze soutěží jednou z našich nejúspěšnějších balerín. V  současné době působí jako baletní mistr v Národním divadle, pedagog klasického tance ve školách a souborech a instruktorka cvičení.

Řadí se též k našim nejznámějším baletním umělkyním ve světě, tančila na největších světových jevištích včetně Velkého divadla v Moskvě a baletní meky Petrohradu. Zazářila v Japonsku a Americe, v baletním souboru Milánské La Scaly, na Světovém Baletním Festivalu v Tokyu, v Bavorském státní baletu, v Bostonském či Hamburském baletu. Bohužel domácí publikum mělo štěstí vidět její tanec jen zřídkakdy.

Barbora Kohoutková se narodila v Praze a již od raného dětství se věnovala pohybovým aktivitám, především baletu a gymnastice. Ve čtyřech letech ji přijali do přípravky Národního divadla, kde se začala její baletní kariéra. Vystupovala nejen v dětských rolích baletních a operních představení, ale i televizních seriálech a pohádkách.

V deseti letech začala studovat na Taneční konzervatoři Praha a během jejího sedmiletého studia získala mnoho ocenění na mezinárodních baletních soutěžích jako např. Grand Prix na mezinárodní soutěži v Paříži, Zlatou medaili a Grand Prix na mezinárodní baletní soutěži v New Yorku a Helsinkách a další.

V sedmnácti letech dostala angažmá jako první sólistka baletu ve Finském národním baletu, kde působila šest let. V roce 2000 ji byla udělena Fazer Price a v roce 2002 Philip Morris Best Artist Award. Ztvárnila mnoho rolí klasického i neoklasického repertoáru a měla možnost pracovat s renomovanými baletními mistry a pedagogy.

V roce 2008 ukončila svou baletní kariéru a stala se instruktorem GYROTONIC® a GYROKINESIS®. Pozitivní efekt na prevenci úrazů i poúrazovou rekonvalescenci těchto metod objevila v důsledku svých četných zranění. Rozhodla se touto metodou pomáhat nejen tanečníkům zůstat v perfektní kondici, ale i široké veřejnosti. Proto otevřela v centru Prahy studio Art of Movement.

V roce 2009 se částečně vrátila k taneční kariéře a od září 2010 působí i jako baletní mistr v Národním divadle, jako pedagog klasického tance ve školách a souborech jako je Les Ballets de Monte-Carlo, Finský národní balet, Škola anglického národního baletu nebo vyučuje na různých letních kurzech.

Odkazy

Fotografie