iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 10. 1968
na ČT1

1 2 3 4 5

82 hlasů
320544
zhlédnutí

Sňatky z rozumu 1/5

Osudy podnikatelských rodin Nedobylů a Bornů ve slavném pamětnickém seriálu. Podle románů Vladimíra Neffa napsal Otto Zelenka (1968). Hrají: J. Vala, V. Ráž, J. Jirásková, M. Nedbal, J. Šejbalová, I. Janžurová, L. Pešek, D. Kolářová, M. Macháček, M. Doležal, D. Medřická, O. Sklenčka, J. Skopeček, V. Brabec, Z. Řehoř a další. Kamera V. Opletal. Režie F. Filip

88 min | další Seriály »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Miloslava Patzeltová 16.6.2017 21:21 (!) reagovat 71 + - 0

Krása,krása,krása!

MUDr. Antonín Janák 7.9.2015 14:50 (!) reagovat 55 + - 20

Nádherný seriál, představující noblesu střední třídy za Rakouska,

která byla základem předmnichovské republiky,vedené panem presidentem T.G.Masarykem. Střední třída si uchovala své vlastenectví a identitu i za existence Protektorat Boehmen und Maehren, likvidovali ji až bolševici po roce 1945 s vyvrcholením této likvidační zrůdnosti po roce 1948, kdy se udržovala jedině díky soudržnosti jejích "členů"- i když "členství" nevzniká žádnou legitimací, nebo oficiálním aktem. Od roku listopadu 1989 začíná pomalu vznikat a získávat svou tvář, zbavujíce se "parvenues", kteří si na ni hrají (nezřídka udavačů StB, bolševických renegátů, "josefů" a pod.). Bude to ještě běh na dlouhou trať . . .

David Toman 24.6.2018 20:01 (!) reagovat 5 + - 5

Myslíte tu svrchovanost? Střední třída?

Noblesa, kdy jste jako spodina nemohl nic? Jen ten kdo měl titul, nebo nějaké "předky" koupené za peníze? Češi jsou dobří podle němců a Vaší noblesy jen dobří vojáci a služky. Pane, jediné proč tu dnes nesloužíte panu Babišovi je po 48 bolševik. Vaše tka říkajíc krásná doba znamenala pro Čechy bídu a otročení. Kdežto pánové z Rakous si mastili pupky! Bůh je velký. Ale co nevidí to nevadí. Je mi z takovývh řečí k zblití pane!

JUDr.Karel Vlk 11.12.2013 4:45 (!) reagovat 60 + - 10

Sňatky z rozumu

Sňatky z rozumu a F.L.Věk, nejlepší seriály minulé doby.Výborné herecké výkony a výborný vypravěč Václav Voska.Nejlepší seriály dnešní doby- Zdivočelá země a Vyprávěj

Související