iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 10. 2018
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

18 hlasů
26745
zhlédnutí

100 let od vzniku Československé republiky

Rozhovor s prezidentem a premiérem

Debata prezidenta a premiéra u příležitosti stého výročí založení republiky. Jaké jsou představy nejdůležitějších politiků o další budoucnosti a směřování země? Prezident a premiér v historicky první společné televizní debatě

63 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Jarda 29.10.2018 22:29 (!) reagovat 5 + - 4

Tak nevím

Nejprve jsem měl z tohoto pořadu také dobrý pocit. ČT se velice snažila o státnický, nekonfliktní rozhovor, a to v prostředí vyostřených politických střetů bylo velmi osvěžující. Poté jsem si ale uvědomil, že cena, kterou to bylo zaplaceno, byla neúnosně vysoká.
Kolem obou pánů musela moderátorka našlapovat po špičkách, aby někomu náhodou nezasáhla jeho kuří oko. Výsledkem bylo, že dostali absolutní volnost v sebeprezentaci svých názorů a politiky. Pan Zeman jako obvykle se ukázal ve světle filozofujícího rétora sršícího vtipem, premiér neustále omílal úspěchy naší země (= dělal stále svou politiku). Ale jaká je realita, která v tomto pořadu nemohla zaznít? Prezident vtipálek, kterého na mezinárodní scéně nebere nikdo vážně a nikdo s ním seriózně nejedná. Snad s výjimkou Putina, který využije každou příležitost ukázat se v lepším světle s jakýmkoli politikem z EU. Cestuje do Číny, kde mu jsou slíbeny miliardové investice, ze kterých se reálně neuskuteční téměř nic, či pouhý zlomek. Prezident Trump se s ním nikdy nesetká, protože si oprávněně nechce zhoršit svou pověst rusofila atd. atd. A premiér? Vláda hlasuje o všem s komunisty, ale žádnou vládu s komunisty přece nemáme! Slovenské soudy rozhodly, že v seznamech STB figuruje oprávněně, ale on má minulost perfektní. Je potřeba pokračovat v budování demokracie, proto ovládá největší české deníky, které ho už nikdy nebudou seriózně kritizovat (viz zprávy o kauze čapí hnízdo, způsob jak informovaly o zprávě Olafu apod.). Jakmile vstoupil do vlády, opustil všechny předvolební sliby, etické kodexy své strany a zase vidíme dosazování vlastních lidí do všech důležitých pozic správy této země. Hesla o boji s korupcí a kmotry končí tím, že protikorupční zákony se smetávají pod stůl. V tomto světle debata bohužel tak svěží nebyla.

m. 30.10.2018 8:23 (!) reagovat 2 + - 1

Situace jistě není zdaleka ideální, ale s pojmy jako "nikdo" a podobně bych byl opatrný. Například nedávno tady byl u sprostého Miloše na návštěvě prezident největší demokracie, Indie.

Tomáš 29.10.2018 19:25 (!) reagovat 4 + - 5

Příjemná debata

I když nemusím ani jednoho z aktérů debaty (kromě moderátorky), musím konstatovat, že jsem byl příjemně překvapen. Oba aktéři mluvili s rozumem a bez osočování a dalších prvků, které jsou pro dnešní debaty tak typické. Pan prezident a premiér se opravdu chovali státnicky a dávali této debatě důstojnost. Byla to snad první debata, kterou jsem dokoukal až do konce. Také musím ocenit moderátorku a celý organizační tým této debaty. Opravdu příjemný zážitek. Za mne palec nahoru. Díky ČT!!!

maruška 30.10.2018 16:40 (!) reagovat 1 + - 2

moderátorka

je profesionállní štěkna.já se vždy pobavím, když host neodpovídá tak jak ona chce .maruška

m. 29.10.2018 8:51 (!) reagovat 7 + - 4

chyba lávky

Domnívám se, že se pan prezident Zeman mýlí, když tvrdí, že by si spousta lidí přála, aby rychle umřel.

DC 28.10.2018 21:33 (!) reagovat 7 + - 6

Máme to zapotřebí

Tak opravdu nevím, jestli máme zapotřebí, aby Česká televize tuto debatu vůbec organizovala. No snad z dokumentárních důvodů, aby bylo zaznamenáno, kam jsme to dovedli, a kdo nám tady po 100 letech vládl. Velmi rozpačité pocity...

Související