iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 2. 2009
19:55 na ČT1

1 2 3 4 5

183 hlasů
30548
zhlédnutí

Na cestě

Švýcarské Alpy

Po nejstrmější železnici do nejvýše položené evropské stanice, do miniaturního Švýcarska a za čokoládovými i sýrovými laskominami

26 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Radek Cibulka 17.2.2009 10:04 (!) reagovat 0 + - 0

Těšil jsem se na pořad o Alpách. Více to bylo o železnici, ať již velké nebo zmenšené. Kopce se v příspěvku téměř neobjevily. Když už k tomu došlo, tak s mylnou informací o nejvyšší hoře.

Michal Šafránek 2.2.2009 22:03 (!) reagovat 0 + - 0

neúplné nebo špatné informace

Během sledování dokumnetu o švýcarsku jsem narazil na několik drobných a jednu zásadní chybu. Matterhorn není nejvyšší horou švýcarska, tou je se svými 4634m Monte Rosa neboli Dufourspitze. Vyšší než Matterhorn je ale i Dom, Lyskamm, Weishorn a Taeschorn. Švýcarská železnice nedrží ještě jeden rekord, ale hned několik dalších rekordů. Kromě zmíněné železnice na Jungfrau a zubačky a Pilatus, je to například i nejstarší zubačka z Vitznau na horu Rigi z roku 1871 nebo nejdelší zubačka z Montreux na Rochers de Naye (10,4 km).

Související