iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 3. 1965
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
393
zhlédnutí

Televizní noviny

Televizní zpravodajství (u starších záznamů může chybět zvuk)

7 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nová loď v Děčíně

  0:00 do playlistu

  Nová loď v Děčíně
  Děčín - Zaměstnanci boletické loděnice dnes předali lodníkům Československá plavby Labsko-oderské do trvalého provozu první motorovou loď dokončenou v letošním roce. Moderní loď pojme 600 tun nákladu. Je vybavena dvěma motory o celkové síle 380 koní. Motory jsou řízeny z kormidelny. Bude jezdit na dálkové plavbě do Hamburku. Boletiští loďaři tak splnili svůj závazek k 20. výročí osvobození. Motorovou loď totiž dokončili o týden dříve než jim určoval stanovený termín.

 • Ještěři ve škole

  0:56 do playlistu

  Ještěři ve škole
  Chlum u Třeboně - Biologický kroužek ZDŠ chová v teráriích leguána zeleného, kubánskou cykluru, blavora žlutého, kajmana, gekona.. Ředitel školy Jiří Niedl věnuje už desátý rok svůj volný čas a svou péči malým ošetřovatelům a jejich ještě menším přátelům.

 • Orlická flotila

  1:37 do playlistu

  Orlická flotila
  Podolí u Milevska - U Podolí přezimuje poprvé na jezerním břehu orlická lodní flotila. Pět lodí je pokryto sněhem a čeká na jaro. Nečekají však lidé. Pracovníci lodní dopravy ČSAD z Písku začali s opravami trupů lodí pod čarou ponoru, aby jim mohli dát nový ochranný nátěr. Na lodi Orlík je nutná i větší oprava. Všechno musí být připraveno už do konce dubna do zahájení nové sezóny.

 • Vodárna Vidov

  2:25 do playlistu

  Vodárna Vidov
  České Budějovice - Jihočeská metropole má kromě historických památek i neméně historickou raritu - pouliční pumpy pitné vody. K sedmistému výročí založení města se však budějovičtí dočkají nového vodovodu. V nedalekém Vidově postavily Vodní stavby Sezimovo Ústí s dalšími podniky novou úpravnu vody. Už na sklonku léta bude v provozu. Množství, které bude vidovská úpravna dodávat po dokončení výstavby oblastního vodovodu České Budějovice, nebude nijak malé, přesáhne polovinu letního průtoku řeky Malše.

 • Sněhová kalamita - Bílé nadělení
 • Chilský soubor

  5:03 do playlistu

  Chilský soubor
  Praha - Do Prahy přijel šedesátičlenný soubor chilských studentů, který je na tříměsíčním zájezdu v Evropě. Včera se sešel na kulturním večeru se studenty Karlovy univerzity s nimiž má družbu. Život své země přiblížil československým přátelům národními písněmi a lidovými tanci Latinské Ameriky.

 • Podpis dohody ČSSR - Norsko

  5:40 do playlistu

  Podpis dohody ČSSR - Norsko
  Praha - Kolovratský palác - Vedoucí zahraničního oddělení ministerstva školství a kultury doktor Jan Rabas a ředitel norského úřadu pro kulturní styky se zahraničím Erling Christophersen podepsali program kulturní výměny na léta 1965 a 1966. Program se týká mimo jiné výměny profesorů, studentů a uměleckých souborů. Obě strany budou také podporovat spolupráci mezi Československým a norským rozhlasem a televizí.

 • Frigera výrobník ledu

  6:32 do playlistu

  Frigera výrobník ledu
  Kolín - Frigera - Podnik jako jediný v socialistických zemích začal vyrábět zařízení pro výrobu šupinového ledu. U nás najde uplatnění v příštích letech zejména v drůbežárnách, při rozvozu masa a v mlékárenském průmyslu. Zatím je novinka určena jenom pro vývoz, hlavně do Německé demokratické republiky. Tam výrobníky montují do námořních rybářských lodí, protože ledové šupiny udrží úlovek po dlouhou dobu v čerstvém stavu.

Přehrát vše

Související