iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 10. 1964
na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
453
zhlédnutí

Televizní noviny

Televizní zpravodajství (u starších záznamů může chybět zvuk)

12 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dozrávání banánů

  0:00 do playlistu

  Dozrávání banánů
  Dobříš - Obchod ovocem a zeleninou - Dozrávárna banánů.

 • Nové město

  1:26 do playlistu

  Nové město
  České Budějovice - V příštím roce oslaví 700 let založení města. Toto výročí a vzrůstající návštěvy cizinců daly podnět k tomu, aby se Budějovice oblékly do nového šatu - tak se obvodní stavební podnik, údržbářská četa bytového podniku, Stavopodnik - vše z Českých Budějovic a Památkostav z Tábora pustily do obtížného díla. Práce probíhají proudovým systémem. Lešení má 35 tun je pojízdné a tak jde dílo rychle od ruky. Pojízdné lešení zvyšuje produktivitu o 50 procent a ve stejném rozsahu snižuje náklady. Ale jen nátěr domů by mnoho nepomohl. Proto se opravují komíny, střechy, okna, fasády, vyměňují se krovní konstrukce a modernizují se i bytové jednotky. Nátěrem fasád a nových střech roztokem " Lukofob " se podstatné prodlouží jejich životnost. Opravuje se i v ulicích 5. května, Kněžské a České ulici. Letošní příznivé počasí stavbařům přeje.

 • Konsolidace - sklizeň brambor v JZD Křemže

  3:34 do playlistu

  Konsolidace - sklizeň brambor v JZD Křemže
  Záhorácko - JZD Kremže - Půda v této oblasti není moc kvalitní, ani hospodaření tady v minulosti nestálo za mnoho. Letos však se tu nemají opravdu za co stydět. Dodali o tři a půl vagonů obili víc než si smluvili. Nyní i jako v létě zde pomáhají brigádníci. Mechanizace se plně využívá, ale přesto je lidských rukou stále zapotřebí. Převláčování brambořišť je tady běžné a každý hektar jim vynese dalších 25 metráků. Pomáhají i děvčata z živočišné výroby. Dostatek krmení, to není jen záležitostí rostlinářů, vedoucí farmy v Chlumečku má dost důvodů ke spokojenosti.

 • Liběchov - vinobraní

  6:35 do playlistu

  Liběchov - vinobraní
  Liběchov - sklizeň vinné révy.

 • Arašídy na trh

  7:50 do playlistu

  Arašídy na trh
  Liberec - Liberecké pražírny - Letos dodávané na trh indické arašídy, jsou poněkud menší, ale to jim rozhodně na kvalitě neubírá, právě naopak, více se totiž propraží a tak budou i lépe chutnat, v příštích týdnech a i o vánočních svátcích.

 • Unikátní most v Evropě

  8:33 do playlistu

  Unikátní most v Evropě
  Jizerské hory - Kořenov - Stavbaři z národního podniku Stavby silnic a železnic z Prahy pracují na přeložce mezinárodní silnice spojující. Československo s Polskem. Součástí přeložky je i dopravní most. Na skruži z trubek vyrůstá monolitický předpjatý most. Tento způsob výstavby zvýší jeho nosnost. A proti tradiční výstavbě se tak ušetří polovina betonářské oceli a cementu. Most přes Jizeru je jedinou stavbou toho druhu v Evropě.

 • Šumavské dřevo

  9:17 do playlistu

  Šumavské dřevo
  Šumava - Klády zde donedávna zpracovávaly ostré sekyry dřevařů. Ztráty na dřevě byly velké. Přesílené kmeny nerozřezal žádný katr. Ale to už dnes patří historii. Postavili si tu zvláštní pilu, bez cizí pomoci z nepotřebného materiálu. Ředitel Ferdinand Valenta řekl, že ji postavili dřevaři Šokman a Randák. Cenu má podle odhadu 25 tisíc korun, hodnotu větší. Nedochází ke ztrátám na dřevě. Každý kus dřeva se tu zužitkuje. Z odpadu dělají šindele na opravy památkových budov, také hrábě. Osmdesát až sto tisíc kusů ročně. Čtyři desítky let tu pracuje soudruh Matějka. Zručně vyřezává ze dřeva podešve. Kus opracovaného palivového dřeva, kousek odpadové kůže a jsou tu dřeváky,ty opravdické šumavské, slouží dobře v horkých a mokrých provozech, pochvalu jí si je oceláři i družstevníci.

 • Japonsko prodej lístků na OH

  11:41 do playlistu

  Japonsko prodej lístků na OH
  Japonsko - Tokio - Prodej posledních lístků na olympijské hry.

Přehrát vše

Související