iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 4. 2019
22:15 na ČT1

1 2 3 4 5

28 hlasů
40236
zhlédnutí

Reportéři ČT

V kancléřově panství — Vyděšený harmonikář — Byrokracie, nebo život II

40 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • V kancléřově panství

  0:48 do playlistu

  V kancléřově panství
  Před dvěma měsíci jsme odvysílali reportáž o tom, že si hradní kancléř Vratislav Mynář v domovských Osvětimanech načerno vybudoval asi hektarový rybník a z něj zasněžuje svou sjezdovku. Během natáčení jsme ovšem zjistili, že to není jediný problém hradního kancléře. Začátek jeho podnikání v domovských Osvětimanech, kde vlastí lyžařský areál a provozuje wellness penzion, provázejí závažné pochybnosti. Penzion totiž postavil díky milionům z veřejných peněz a my jsme zjistili, že při žádosti o dotaci zamlčel důležité informace. Natáčeli Adéla Paclíková a Vojtěch Srnka.

 • Vyděšený harmonikář

  14:26 do playlistu

  Vyděšený harmonikář
  Tento týden si u odvolacího Vrchního soudu v Praze svůj definitivní trest vyslechne Jaromír Balda. Důchodce z malé vísky na Mladoboleslavsku se přiznal, že kácel a shazoval stromy na železniční tratě. Ohrozil tak životy lidí ve dvou vlacích. Svoji rodinu nečekaným činem šokoval, jeho blízcí stále nevěří, že by útoky vymyslel sám. Podle soudu je jednoznačné, že jednal pod vlivem politiků, kteří v lidech vyvolávají strach z migrantů. Jaromír Balda by měl ve vězení podle zatím nepravomocného rozsudku strávit čtyři roky. Natáčel Hanuš Hanslík.

 • Byrokracie, nebo život II

  29:52 do playlistu

  Byrokracie, nebo život II
  V říjnu loňského roku jsme vysílali reportáž o pacientech, kteří bojují s pojišťovnami o proplácení své unikátní léčby, která se nevejde do úřednických tabulek. Byla mezi nimi i Hana Dvořáková. Trpí rakovinou plic v posledním stádiu a v roce 2012 jí lékaři dávali jen dva roky života. Haně Dvořákové ale lékařka doporučila nový biologický lék a ten jí pomohl. Pojišťovna ho ovšem odmítla uhradit a paní Dvořáková se tak musela pustit do boje nejen se svou nemocí, ale i pojišťovnou. Jak to dopadlo? Příběh natáčela Tereza Strnadová.

Přehrát vše

Související