iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 10. 2018
20:25 na ČT1

1 2 3 4 5

29 hlasů
27628
zhlédnutí

Reportéři ČT

Bankrotář se státní zárukou — Žiletková hranice — Dáma republika

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bankrotář se státní zárukou

  1:00 do playlistu

  Bankrotář se státní zárukou
  Byla to trapná aféra, která mimo jiné ukázala, že kancelář prezidenta republiky nedokáže napsat oficiální dopis ve správné angličtině. Ještě horší zjištění bylo, že si ani neumí ověřit informace o firmě, za kterou se jménem státu zaručuje. Společnost Liglass trading díky tomu získala dvanáctimiliardovou zakázku v Kyrgyzstánu, přestože její mateřská firma byla v konkurzu. Aféra praskla, Kyrgyzstán smlouvu vypověděl a od té doby se už o Liglass nikdo nezajímá. My jsme to udělali a zjistili, že konkurz připomíná praktiky insolvenční mafie. Natáčel David Havlík.

 • Žiletková hranice

  12:16 do playlistu

  Žiletková hranice
  Před dvěma lety byla Makedonie zaplavena uprchlíky a migranty, kteří mířili za lepším životem do západní Evropy. Od té doby se situace uklidnila, jejich počty se nepohybují ve statisících, ale v tisících měsíčně. Makedonie střeží své hranice ve dne v noci a pomáhá jí nejen vyspělá technika, ale taky čeští policisté. Na území ostnatých drátů natáčela Markéta Kutilová.

 • Dáma republika

  23:36 do playlistu

  Dáma republika
  Včera slavila sté narozeniny paní Markéta Neumannová. Jediná žijící Češka, která se narodila ve stejný den jako Československo. Jak se do jejího života tahle osudová sounáležitost promítá, vypráví reportáž Davida Vondráčka.

Přehrát vše

Související