iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 10. 2018
22:35 na ČT1

1 2 3 4 5

24 hlasů
32185
zhlédnutí

Reportéři ČT

Proč v Osoblaze není blaze — Miliardový pozemek — Hon na živnostníka

42 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Proč v Osoblaze není blaze

  0:54 do playlistu

  Proč v Osoblaze není blaze
  Volební výsledky z měst, obcí i do Senátu už známe. My jsme se snažili zaměřit na otázku, jak se životní podmínky promítají do našich politických postojů - a promítají se vůbec? Proto naši reportéři vyrazili do několika odlišných míst. Do moravskoslezské Osoblahy a do Orlové, Nového Města na Moravě a do středočeských Říčan. První dvě města obsazují spodní příčky v hodnocení kvality života, zatímco v druhých dvou žijí lidé spokojeně a rádi. Podívejte se na reportáž týmu Reportérů ČT.

 • Miliardový pozemek

  17:54 do playlistu

  Miliardový pozemek
  Tohle je novinářský objev, který by před pár lety zaručeně vzbudil obrovskou pozornost. Smlouva, která může stát připravit o stovky milionů korun. Jde o prodej státních pozemků v lukrativní části Prahy nedaleko Hradu, který se má uskutečnit bez soutěže, předem známé firmě. Nápadné přitom je, že za stát smlouvu vypracoval právník, jehož kancelář sídlí v domě budoucího kupce. Může se také pochlubit blízkými vztahy s místopředsedou hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem. Natáčely redaktorky Jana Neumannová a Tereza Strnadová.

 • Hon na živnostníka

  33:00 do playlistu

  Hon na živnostníka
  Smí se mluvit o zločinech padesátých let? Smí, ale bez uvádění jmen těch, kteří jsou pod nimi podepsáni. Takovou zkušenost udělala paní Vévodová z Valašského Meziříčí, která do místních novin v Bojkovicích popsala příběh svého otce. Redakční rada rozhodla, že vzpomínky otiskne, ale bez jmen komunistických funkcionářů, kteří se postarali o její rodinné neštěstí. Říká se tomu ošklivým jménem - cenzura. Více v reportáži Davida Macháčka.

Přehrát vše

Související