iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 9. 2017
21:00 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
20930
zhlédnutí

Reportéři ČT

Kancléřská záruka — Boj o vodu II. — Pragovky hledají střechu

40 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kancléřská záruka

  0:54 do playlistu

  Kancléřská záruka
  Firmu Liglass Trading proslavil mezinárodní skandál v Kyrgyzstánu. Do té doby nebyla veřejně známá. Zaručil se za ní kancléř Vratislav Mynář a firma vyhrála miliardovou zakázku na výstavbu vodních elektráren v bývalé sovětské republice. Firma v oboru nepodniká, kancléř se ovšem hájil tím, že si ji nechal prověřit a nic negativního nenašel. My jsme teď zjistili, že se spokojil s neúplnými informacemi. Natáčel reportér David Havlík.

 • Boj o vodu II.

  15:41 do playlistu

  Boj o vodu II.
  Minulý týden rozhodoval okresní soud ve Zlíně o obchodní smlouvě, která má strategický význam. Jestli lze ponechat Veolii správu pitné vody na Zlínsku. Privatizaci vodáren a kanalizací zpochybnil už loni Vrchní soud v Olomouci. Politici vodu podle něj před třinácti lety prodali nemravným způsobem, dnešní zástupci obcí by smlouvu chtěli vypovědět. Jenže to není tak snadné, natáčel reportér David Macháček.

 • Pragovky hledají střechu

  27:21 do playlistu

  Pragovky hledají střechu
  Osud sběratele Pragovek pana Příhody má stále nové peripetie. Jeho unikátní sbírka chátrá, dlouho se k ní kvůli rodinným sporům nemohl dostat. Teď už ke svým autům může, ale podle soudu je musí někam vystěhovat. Kam s více než stovkou veteránů a rozsáhlým historickým archivem je otázka, která zaměstnává nejen jeho, ale i veřejné instituce. Natáčel reportér Mirek Petráček.

Přehrát vše

Související