iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 11. 2016
20:35 na ČT1

1 2 3 4 5

29 hlasů
28017
zhlédnutí

Reportéři ČT

Skrytá účtenka za EET — Spor o Beskydskou sedmičku — Bitva o Mosul

39 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Skrytá účtenka za EET

  1:04 do playlistu

  Skrytá účtenka za EET
  Tento čtvrtek to vypukne. Elektronická evidence tržeb, profilový projekt ministra financí Andreje Babiše. Má zavést transparentní prostředí do oblasti, kde se podle něho dostatečně nevybírají daně. Projekt vzbudil řadu vášní nejen mezi podnikateli, ale i mezi politiky, naposledy dokonce na jednání koaliční rady minulou středu. Naše reportáž ukazuje, že s transparentností by projekt mohl začít hned u sebe – zakázka na systém je od první chvíle zahalena řadou tajností a navíc ji dostal bez soutěže dvorní dodavatel finanční správy, firma IBM. Aplikace je podle prvních zkušeností uživatelsky nepohodlná a lze pochybovat, zda je ekonomicky výhodná. Už teď je totiž jisté, že do čtyř let se bude muset vyvíjet systém nový. Natáčela reportérka Jana Neumannová.

 • Spor o Beskydskou sedmičku

  14:46 do playlistu

  Spor o Beskydskou sedmičku
  Jak snadno lze přijít o značku, kterou léta budujete, ukazuje naše další reportáž reportérky Silvie Klekové. Skupina nadšenců vymyslela před sedmi lety závod po vrcholech Beskyd, kterému dali název Beskydská sedmička. Extrémní horský maraton se ujal a stal se velmi vyhledávaným, ročně se ho účastní tisíce milovníků adrenalinových sportů. Autoři závodu ale letos zjistili, že svůj název už nemohou používat, protože si značku zaregistrovala jiná firma. Ta se poté nabídla ke spolupráci, o kterou ale sportovci nestojí.

 • Bitva o Mosul

  27:10 do playlistu

  Bitva o Mosul
  O druhé největší irácké město Mosul bojuje už více než měsíc několik armád. Snaží se jej vyrvat z rukou Islámského státu. Už čtvrtina byla osvobozena a podařilo se jej kompletně obklíčit. Mezi prvními novináři, kteří se do Mosulu dostali, byly české reportérky Lenka Klicperová, Markéta Kutilová a Jarmila Štuková.

Přehrát vše

Související