iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 4. 2015
22:10 na ČT1

1 2 3 4 5

17 hlasů
16758
zhlédnutí

Reportéři ČT

Myslbek v poli — Bomby s rudou hvězdou — Trosky paměti

40 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Myslbek v poli

  0:58 do playlistu

  Myslbek v poli
  Mezi bývalým ředitelem Národní galerie Milanem Knížákem a jeho nástupcem Jiřím Fajtem to jiskřilo, to víme. Do jejich sporů se náš pořad nikdy nemíchal a na tom se nic nemění. Pokud vysíláme následující kauzu, do níž je Milan Knížák zapleten, pak jsme si stoprocentně jisti, že do našeho pořadu patří. Za jeho vedení vznikla nájemní smlouva, která budí víc pochybností, než je zdrávo. Bez výběrového řízení, za nevýhodnou cenu a ještě k tomu s podezřelými vedlejšími obchodními vazbami mezi smluvními partnery. Natáčel reportér Jan Moláček.

 • Bomby s rudou hvězdou

  13:35 do playlistu

  Bomby s rudou hvězdou
  Když zabíjejí spojenci, je to vždycky těžko pochopitelné. Takřka každý rok se proto v médiích připomíná americké bombardování Prahy v únoru roku 1945. Omyl, který stál život přes sedm set lidí. Mnohem méně zájmu budí sovětské bombardování českých měst. Došlo k němu na samém sklonku války, 8. a 9.května, kdy většina lidí slavila mír. Zahynulo při něm přes 1300 lidí. Takřka okamžitě se stalo tabu, o období komunismu ani nemluvě. Co se tehdy stalo? Rozhovory s pamětníky, unikátní záběry a dosud nepublikované fotografie uvidíte v reportáži Karla Vrány.

 • Trosky paměti

  28:51 do playlistu

  Trosky paměti
  Je nejmladší, a přitom totálně zdevastovaný, jako by tu byl kdovíkolik století. Klášter Milosrdných sester svatého Kříže v Chebu. První ránu dostal od komunistů, když odsud musely odejít řádové sestry. Klášter fungoval jako kasárna. Definitivní úder přišel v nových časech, kdy vojáci budovu opustili. Od té doby chátrá a zdá se, že už nemá naději. O symbolickém konci pozoruhodné stavby natáčel reportér David Macháček.

Přehrát vše

Související