iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 9. 2014
22:30 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
11613
zhlédnutí

Reportéři ČT

Krvavé miliony — Opožděná restituce — Černá je dobrá?

38 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Krvavé miliony

  0:59 do playlistu

  Krvavé miliony
  O zásahu policie v pobočkách Oberbanky se napsalo a natočilo hodně. Policejní razie proběhla 12. září a byli u toho novináři snad ze všech celostátních médií. Jejich informace však v podstatě skončily u toho, že policie v bance zabavila blíže neurčené množství peněz. My jsme na kauzu upozornili už před dvěma lety a i v následující reportáži se pokusíme dokázat, že naše informace nikdo jiný nemá. Příběh, se kterým souvisí jeden z největších podvodů na Moravě, natočil Dalibor Bártek.

 • Opožděná restituce

  14:35 do playlistu

  Opožděná restituce
  Pan Gero v následujícím příspěvku je mírumilovný gentleman ze slapského hausbótu. Jenže okolnosti ho donutily zahrát si na detektiva. Přestože v podobné situaci jako on byly desítky lidí, on jediný se nesmířil s tím, že by měl za své pozemky zaplatit dvakrát. Opustil proto své idylické přístřeší a vydal se pro klíčové důkazy až do Německa. Díky tomu zjistil, že restituce v malebném letovisku na Ždáni u Slapské přehrady je nejen opožděná a překvapivá, ale především velmi podezřelá. Více Andrea Máslová.

 • Černá je dobrá?

  27:50 do playlistu

  Černá je dobrá?
  Karlovy Vary měly nejznámější šéfku stavebního úřadu v zemi. Ivana Doubová nedokázala zasáhnout proti vzniku ruské vesničky na okraji města, i když vyrostla bez stavebního povolení. A tatáž Ivana Doubová později královsky zbohatla na změně územního plánu, který zhodnotil její pozemky. V Karlových Varech si zřejmě říkají, že důležitá je kontinuita – proto se nástupcem Ivany Doubové stal muž, který ruskou vesničku vyprojektoval. A i on už si nechal přímo před nosem postavit černou stavbu – vznikla v památkové zóně v centru města. Reportáž natočil David Macháček.

Přehrát vše

Související