iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 7. 2014
21:35 na ČT1

1 2 3 4 5

15 hlasů
16619
zhlédnutí

Reportéři ČT

Stamiliony pro firmu z činžáku — Pešáci hazardního byznysu — „Otík“ z Varnsdorfu

35 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Stamiliony pro firmu z činžáku

  1:02 do playlistu

  Stamiliony pro firmu z činžáku
  Naše následující zjištění by v normální zemi způsobilo poprask. Podařilo se nám shromáždit důkazy, že vlastní zaměstnanci pražského Dopravního podniku za peníze vynášeli informace, aby jiná firma mohla vytvořit počítačový program pro řízení tramvají a autobusů. Tento program Dopravní podnik od této firmy samozřejmě velmi draze nakupuje, stál ho už stovky milionů. Víme, kdo za tím stál a kdo z toho nejvíce profitoval. Jenže v naší zemi a ve firmě s takovými skandály jako je pražský Dopravní podnik, to už je v podstatě standard. Podívejte se na reportáž Davida Havlíka.

 • Pešáci hazardního byznysu

  10:20 do playlistu

  Pešáci hazardního byznysu
  Kdekdo by si myslel, že hrací automaty jsou nebezpečné jen pro ty, kdo na nich hrají. My vám ukážeme, že žádná selanka to nemusí být ani pro ty, kdo by na nich měli vydělávat. Nemluvíme o majitelích heren, pro ty je to stále dobrý byznys. Mluvíme o lidech, kteří pracují přímo v hernách. Hazardní firmy se přitom zájmy svých zaměstnanců ohánějí při protestech proti novele loterijního zákona. Pokud projde v podobě, v jaké ji minulý týden schválili poslanci v prvním čtení, budou prý muset propouštět a to povede k nárůstu nezaměstnanosti. Příběh dvou pěšáků hazardního byznysu natočil Jan Moláček.

 • „Otík“ z Varnsdorfu

  22:47 do playlistu

  „Otík“ z Varnsdorfu
  Kristovy roky byly pro Františka Krcha opravdu krizové. Mladého muže se sníženou inteligencí opustila matka a začal sám čelit nepřátelskému světu. Moc se mu to nepovedlo, přišel o vše, co měl a teď může být rád, že díky příbuzným má aspoň střechu nad hlavou. Hlavní viník jeho nešťastného osudu si, jak už to tak bývá, dlouho hrál na nejlepšího přítele, přitom jen cynicky zneužil Františkovy dobroty. Natáčel David Vondráček.

Přehrát vše

Související