iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 2. 2014
20:35 na ČT1

1 2 3 4 5

20 hlasů
17326
zhlédnutí

Reportéři ČT

Podvod na radnici Prahy 5 — Exekutor chce dluh třikrát — Mrazivá revoluce

38 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Podvod na radnici Prahy 5

  0:59 do playlistu

  Podvod na radnici Prahy 5
  Často dostávám otázku, co se po odvysílání našich reportáží děje. Diváci si myslí, že vlastně nic. Ale to není tak úplně pravda. Svědčí o tom i následující kauza, která bude mít dohru u soudu díky naší reportáži. Dvě zastupitelky z Prahy 5 obžaloval státní zástupce za to, že zneužívaly finanční náhrady za své působení na radnici. Každá se měla dopustit nejméně půlmilionové škody. Je to dědictví politické kultury někdejšího starosty Milana Jančíka, který si řadové zastupitele velkorysým přístupem k náhradám zavazoval. Natáčela reportérka Jana Neumannová.

 • Exekutor chce dluh třikrát

  12:35 do playlistu

  Exekutor chce dluh třikrát
  O různých excesech, kterých se dopouštějí exekutoři, už jsme v našem pořadu vysílali mnohokrát. Ale těžko se najde někdo, kdo má horší zkušenosti, než pan Faják. Kvůli jedinému dluhu prošel rukama hned tří představitelů téhle profese. Dluh přitom splatil už tomu prvnímu. Jenže ten peníze zpronevěřil a dva následující exekutoři neviděli nic špatného na tom, jít si pro ně znovu. Šokující příběh o tom, co je v téhle branži možné, natočil Jan Moláček.

 • Mrazivá revoluce

  25:05 do playlistu

  Mrazivá revoluce
  Už tři měsíce se lidé v Kyjevě bouří proti své vládě. Nelíbí se jim směřování Ukrajiny k Rusku, kam ji tlačí prezident Viktor Janukovyč. Původně mírumilovné demonstrace se časem zvrhly v krvavé pouliční boje, které si vyžádaly několik mrtvých. Centrum hlavního města vypadá jako bojová zóna s množstvím barikád, kouřícími pneumatikami a stany, kde lidé v třeskutých mrazech nepřetržitě nocují. Do této vřavy se vydali i novináři Milan Šíma a fotograf Jan Šibík.

Přehrát vše

Související