iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 3. 2013
21:45 na ČT1

1 2 3 4 5

22 hlasů
10986
zhlédnutí

Reportéři ČT

Vrácený majetek obviněnému v lihové aféře — Školy už nezvou disidenta na besedy — Pacientova psychiatrička chce polovinu jeho dědictví

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vrácený majetek obviněnému v lihové aféře

  1:10 do playlistu

  Vrácený majetek obviněnému v lihové aféře
  Před měsícem jsme vysílali obsáhlou reportáž o lihové aféře, po které zůstaly desítky mrtvých a stamilionové daňové úniky. Ke kauze se dnes vracíme. Náš reportér zjistil, že dosud úspěšné vyšetřování zkomplikovalo nečekané rozhodnutí zlínského soudu: ten vrátil zajištěné majetky jednomu z obviněných, kterému je předtím zabavila policie. Soudce tak rozhodl i přesto, že ze zajištěného majetku mohl stát uhradit alespoň část ze stamilionových škod, které mu měli pachatelé způsobit.

 • Školy už nezvou disidenta na besedy

  14:51 do playlistu

  Školy už nezvou disidenta na besedy
  Komunistický náměstek telefonuje řediteli školy. Nelíbí se mu, že se studenty beseduje disident. Připomíná vám to dobu normalizace? Stalo se to však loni na podzim v Karlovarském kraji, kde volby vyhráli komunisti a obsadili důležité posty v krajské radě. Od té doby disidenta nikdo na školní besedy nezve.

 • Pacientova psychiatrička chce polovinu jeho dědictví

  24:52 do playlistu

  Pacientova psychiatrička chce polovinu jeho dědictví
  Rodiče pana Gabriela celý život šetřili na to, aby jejich postižený syn měl dobrou péči i po jejich smrti. Neměli žádné příbuzné, a tak volba padla na dlouholetou synovu psychiatričku, se kterou uzavřeli dohodu. V závěti na ni přepsali půl majetku, pokud bude o syna trvale pečovat. Jenže synovi se její péče nelíbila, po pár měsících její byt opustil. Přestože lékařka dostala za své krátké služby královsky zaplaceno, zdá se jí to málo a požaduje polovinu rodinného majetku, jak stálo v závěti.

Přehrát vše

Související