iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 1. 2013
20:45 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
11032
zhlédnutí

Reportéři ČT

Protesty proti komunistovi radnímu v Karlovarském kraji — Protonové centrum na léčbu rakoviny bez pacientů — Životní příběh jazzového trombonisty s jednou rukou

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Protesty proti komunistovi radnímu v Karlovarském kraji

  1:02 do playlistu

  Protesty proti komunistovi radnímu v Karlovarském kraji
  O protestech studentů proti komunistické radní jsme vysílali reportáž zhruba před měsícem. Ty se ovšem odehrávaly v Jihočeském kraji. Historie se teď opakuje v kraji karlovarském. Tam je radní pro školství nejen komunista, ale navíc ještě bývalý politruk od Pohraniční stráže. Ta, jak známo, střežila železnou oponu se zbraní v ruce, kterou se nezdráhala použít. Studentům a učitelům se nelíbí, že člověk s takovou minulostí má teď mít vliv na výchovu a vzdělávání nejmladší generace. Natáčel reportér David Vondráček.

 • Protonové centrum na léčbu rakoviny bez pacientů

  11:31 do playlistu

  Protonové centrum na léčbu rakoviny bez pacientů
  Protonové centrum v Praze na Bulovce je otevřené od loňského prosince. Supermoderní klinika na léčbu rakoviny má však pouze dva pacienty. A jejich počet se jen tak nezvýší. Zařízení za více než čtyři miliardy nemá smlouvu se zdravotními pojišťovnami v čele s VZP. Ta se jejímu uzavření brání. Nucený správce VZP totiž před lety zavázal pojišťovnu k placení nečekaných astronomických výdajů bez vědomí správní rady a za značně podezřelých okolností. Podívejte se na reportáž Anety Snopové.

 • Životní příběh jazzového trombonisty s jednou rukou

  25:06 do playlistu

  Životní příběh jazzového trombonisty s jednou rukou
  Když lékaři objevili muzikantovi Svatoplukovi Košvancovi rakovinu, myslel si, že je konec nejen s muzikou. Léčba se navíc neobešla bez amputace pravé ruky, kterou nezbytně potřeboval pro ovládání trombonu. A muzika byla vždycky jeho život. Jazzový hráč se ale nevzdal a na radu kamaráda se trpělivě začal učit hrát levou. Jednorukému muzikantovi to dnes troubí stejně jako kdysi. Jeho životní příběh zachytila Jolana Matějková.

Přehrát vše

Související