iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 7. 2012
21:50 na ČT1

1 2 3 4 5

18 hlasů
8427
zhlédnutí

Reportéři ČT

Drahé teplo pro Prahu 4 — Areál Kyselky očima potomka Mattoniho — Konec nejstarší lanovky v České republice

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Drahé teplo pro Prahu 4

  1:15 do playlistu

  Drahé teplo pro Prahu 4
  Co se stane, když politici vezmou do rukou obchod s teplem? To na vlastní kůži pocítila část obyvatel Prahy 4, kterým od roku 2010 dodává teplo akciová společnost 4. Energetická. Tu vlastní městská část Praha 4. Společnost slibovala snížení cen o tři procenta. Reálně ale nakonec vzrostly, někde dokonce až o 30 procent. Vedení 4. Energetické ovládají místní politici z ODS, servis a služby pro společnost zajišťuje bez výběrového řízení bývalý radní. Že o vzniku společnosti hlasoval ještě jako politik, to je jen jedna z mnoha nestandardních okolností, které odhaluje kauza Karla Vrány.

 • Areál Kyselky očima potomka Mattoniho

  14:10 do playlistu

  Areál Kyselky očima potomka Mattoniho
  Na dílo zkázy se přijel podívat potomek slavného Heinricha Mattoniho, toho Mattoniho, který po sobě vedle minerálky stejného jména zanechal také neméně slavné lázně. Ty zatím stále ještě stojí v obci Kyselka nedaleko Karlových Varů, jenže jejich sláva se dávno proměnila v ostudu. Nic na tom nezměnilo ani posledních dvacet let, kdy přešly z rukou státu do soukromého vlastnictví a jsou pod památkovou ochranou. Co si Američan s českými kořeny myslel při pohledu na stav někdejšího rodinného sídla, uvidíte v reportáži Rebeky Bartůňkové.

 • Konec nejstarší lanovky v České republice

  26:17 do playlistu

  Konec nejstarší lanovky v České republice
  Za dva měsíce skončí svůj provoz sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu. Na této zprávě není nic nového, přesto je hodná naší pozornosti. Je to nejstarší lanovka u nás a její příběh je více než zajímavý. Unikátní technické dílo dokázalo v drsných horských podmínkách sloužit čtyřikrát déle, než jeho konstruktéři předpokládali. Starou lanovkou na Sněžku se naposledy vydal s kamerou i David Macháček.

Přehrát vše

Související