iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 6. 2012
21:45 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
13039
zhlédnutí

Reportéři ČT

Podnikatelské aktivity starosty Cerhenic — Boj investorů o ložiska písku v obci Bělá — Závěť rodu Schwarzenbergů

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Podnikatelské aktivity starosty Cerhenic

  1:19 do playlistu

  Podnikatelské aktivity starosty Cerhenic
  Před dvěma měsíci jsme vysílali reportáž o starostovi Cerhenic Marku Semerádovi z ČSSD, který spojil podnikání s politikou. Bývalý středočeský hejtman David Rath ho vyslal do Bruselu jako vyslance svého kraje. My jsme ale zjistili, že zároveň poskytoval poradenství při čerpání dotací a výběru stavebních firem. Některé soutěže vyvolají řadu pochybností, jak uvidíte i v reportáži Davida Havlíka. Po kauze Davida Ratha si vedení strany začíná uvědomovat, že je to problém.

 • Boj investorů o ložiska písku v obci Bělá

  12:56 do playlistu

  Boj investorů o ložiska písku v obci Bělá
  Obec Bělá v Moravsko-slezském kraji má za humny miliardy. Ale nemůže si na ně sáhnout. Pozemky, které skrývají bohatá ložiska písku, patří státu. Kromě obce o jejich získání usilují i další zájemci. Už roky se tak vede zákulisní boj, kterého se účastní například bývalý spolupracovník Radovana Křejčíře Tomáš Dzik, kontroverzní podnikatel Radim Masný či hokejový trenér Alois Hadamczik. Mezitím ze své funkce odstoupil šéf Pozemkového fondu, který měl s Aloisem Hadamczikem úzké vazby. Fond by měl přitom rozhodnout, jak to s pozemky v Bělé dopadne. Podívejte se na reportáž Pavly Daňkové, Dalibora Bártka a Stanislavy Raupachové.

 • Závěť rodu Schwarzenbergů

  25:39 do playlistu

  Závěť rodu Schwarzenbergů
  Jsou bratr a sestra, ale už deset let spolu nemluví. Ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg a statkářka Alžběta Pezoldová. Důvodem je závěť jejich otce Jindřicha. Tu podle Alžběty Pezoldové bratr Karel neplní. Píše se v ní totiž, že Karel jakožto univerzální dědic musí podniknout vše pro to, aby se rodu vrátily zámky Hluboká, Český Krumlov a pražský Schwarzenberský palác. Ty jsou dnes ve vlastnictví státu, který je získal v roce 1947 podle vyvlastňovacího zákona, zvaného Lex Schwarzenberg. A proč to Karel pro svou rodinu nedělá? To zjišťoval reportér David Vondráček.

Přehrát vše

Související