iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 8. 2011
21:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
9862
zhlédnutí

Reportéři ČT

Odškodnění za vytunelování CS Fondů — Sousedi k nezaplacení — Císařské lázně v Karlových Varech

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Odškodnění za vytunelování CS Fondů

  1:11 do playlistu

  Odškodnění za vytunelování CS Fondů
  Je to k nevíře, ale po čtrnácti letech stojí před soudem úředník, který mohl zabránit vytunelování CS Fondů. Z těch v roce 1997 zmizela takřka přes noc miliarda korun. Tento úředník, jistý Jiří Kudlík, byl vedoucí finančně analytického útvaru na ministerstvu financí. Jako takový dostal varování od banky, že se chystá podezřelá transakce. Jestli ho soud uzná vinným, to se teprve ukáže. Stát jako takový už ale za svou nečinnost odsouzen byl, musel zaplatit téměř osmdesát milionů jako odškodnění jisté, nepříliš průhledné firmě. Mají šanci i drobní podílníci, kteří v CS Fondech přišli o peníze? To uvidíte v reportáži Davida Havlíka.

 • Sousedi k nezaplacení

  11:06 do playlistu

  Sousedi k nezaplacení
  Manželé Valtrovi ze severočeských Keblic jsou pečovatelé za všechny peníze. A to doslova. Když jejich osmašedesátiletá sousedka potřebovala pomoc po několika mozkových mrtvicích, ujali se jí. Starali se o ní skoro dva roky, jenže teď se zdá být téměř jisté, že pomoc bližnímu nebyla jejich hlavní pohnutkou. Takřka bezbrannou starou paní připravili o střechu nad hlavou a o všechny úspory. Šokující příběh z české vesnice natočil reportér David Vondráček.

 • Císařské lázně v Karlových Varech

  23:16 do playlistu

  Císařské lázně v Karlových Varech
  Franz Josef v nich měl svou koupelnu. On sám se v ní sice nikdy nemyl, zato se v ní jak široká, tak dlouhá natáhla manželka sovětského vůdce Leonida Iljiče Brežněva. Ale přiznejme, že přes ústa tady dostal i James Bond. Mluvím o karlovarských Císařských lázních, které, jak vyplývá se shora uvedeného, neměly nikdy o nóbl klientelu nouzi. Jenže slavné časy jsou pryč. Lázně přestaly fungovat už v devadesátých letech. Bond by už do nich dnes možná nešel ani na tu ruletu. Výstavní budova s množstvím průmyslových a technických inovací se nezadržitelně proměňuje v ruinu, i když je to národní památka. Podaří se ji zachránit? To zjišťoval reportér David Macháček.

Přehrát vše

Související