iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 11. 2010
20:40 na ČT1

1 2 3 4 5

93 hlasů
29722
zhlédnutí

Reportéři ČT

Ukradené miliony z banky — Patnáctimilionový podvod — Život vynálezce pervitinu

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ukradené miliony z banky

  1:05 do playlistu

  Ukradené miliony z banky
  Banky se snaží přesvědčit klienty, že najít skulinu v jejich bezpečnostním systému by nedokázala ani myška. My vám neukážeme skulinu, ale doslova díru jak vrata. Touto dírou si letos několikrát přišli zloději pro miliony korun do několika poboček banky Reiffeisenbank. Stačil jim k tomu jeden zfalšovaný pas a číslo účtu, na kterém peníze ležely. I když okolnosti výběru působily tak podezřele, že se měla rozblikat všechna varovná světla, bankéři zůstali v klidu a zlodějům bleskově vyhověli. O případ se zajímal reportér Filip Černý.

 • Patnáctimilionový podvod

  12:12 do playlistu

  Patnáctimilionový podvod
  Kdo je to vlastně Marek Řičář? Před časem hrdina, který pomohl odkrýt korupci na vysokých místech, dnes odsouzený za podvod. Víme, že rozehrál dost nebezpečnou hru, nevíme, jestli byl tím, kdo ji režíroval. Jisté je, že teď má jít na sedm let do vězení za to, že od státu vylákal patnáctimilionovou dotaci. Kauzu Marka Řičáře opět sledovala reportérka Markéta Dobiášová.

 • Život vynálezce pervitinu

  23:54 do playlistu

  Život vynálezce pervitinu
  Že perník dokáže zabíjet, už ví každé malé dítě. Droga s tímto názvem se zařadila po bok podobně nechvalně známé značky Made in Czech Republik, jakou je ve světě Semtex. Málokdo však zná příběh jejího vynálezce, dnes šestapadesátiletého Pavla Gregora. Právě jím byl inspirován nový český film s názvem Piko, který tento týden vstoupí do kin. Reportáž Davida Vondráčka však odkrývá životní paradox muže, který ze spárů drogy dokázal vybřednout a dnes pomáhá těm, kterým jeho vynález ničí život.

Přehrát vše

Související