iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 10. 2010
21:35 na ČT1

1 2 3 4 5

46 hlasů
21888
zhlédnutí

Reportéři ČT

Výnosná živnost – boj proti korupci — Stíhání manažerů zkrachovalé Union Banky — Vytunelovaný fond zaplatí i stát

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výnosná živnost – boj proti korupci

  1:14 do playlistu

  Výnosná živnost – boj proti korupci
  Boj proti korupci může být výnosná živnost. To pochopili představitelé firmy E-institut, která za absolvování internetového rychlokurzu uděluje úřadům nálepky s nápisem Úřad bez korupce. Každý, kdo takovou nálepku na dveřích úřadu uvidí, tak by měl spíš zpozornět. Nejen proto, že mezi prvními čistými úřady byla Jančíkova radnice na Praze 5, ale především kvůli směšné úrovni kurzu. Navíc firma E-institut se zamotala do závažného podezření, že se sama podílela na korupčním chování úředníka ministerstva průmyslu a obchodu. Na firmu E-institut se zaměřil reportér Lukáš Landa.

 • Stíhání manažerů zkrachovalé Union Banky

  11:33 do playlistu

  Stíhání manažerů zkrachovalé Union Banky
  Vrchní státní zastupitelství v Olomouci se opět zviditelnilo. Poté, co nepodalo odvolání proti zprošťujícímu rozsudku v kauze ostravských uhlobaronů, teď zastavilo podobně důležitou věc. Jde o stíhání manažerů zkrachovalé Union Banky v čele s bývalým generálním ředitelem Radovanem Vávrou. Stejně jako v prvním případě neváhalo prosadit své rozhodnutí i přes nesouhlas dozorujícího státního zástupce z Ostravy. A stejně jako v prvním případě toto rozhodnutí vyvolává řadu závažných pochyb a nemalé napětí v resortu, kterému šéfuje nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká. Stíhání manažerů Union Banky sledoval reportér Dalibor Bártek.

 • Vytunelovaný fond zaplatí i stát

  24:50 do playlistu

  Vytunelovaný fond zaplatí i stát
  Alim Karmov je ruský investor, který v devadesátých letech nalákal tisíce podílníků na pohádkové zisky. Po dvou letech učinil veřejné pokání ve velkém ruském stylu: přiznal, že své klienty podváděl a sám sebe označil za zvíře. Klientům jeho sebelítost nestačila a začali se o peníze soudit. Obvodní soud některým z nich teď odškodnění přiznal. Podle nepravomocného rozsudku by však peníze neměl vyplácet podvodník Karmov, ale český stát. Proč? Po tom pátral reportér David Havlík.

Přehrát vše

Související