iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 2. 2010
20:30 na ČT1

1 2 3 4 5

32 hlasů
23534
zhlédnutí

Reportéři ČT

Zneužívání insolvenčního zákona — Turbostudenti z Dobřichovic — Život exekutorky z cizích peněz

36 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zneužívání insolvenčního zákona

  1:13 do playlistu

  Zneužívání insolvenčního zákona
  Nový insolvenční zákon má pomáhat věřitelům dostat se rychle a efektivně k pohledávkám. Přesto se v něm zorientovali i spekulanti. Ti si uvědomují, že insolvence je nálepka, která komplikuje podnikání, a proto si ji žádná, ani dobře zajištěná firma nemůže dovolit. Díky hrozbě insolvence tak mohou na dotyčnou firmu vyvíjet nátlak a vymáčknout z ní peníze, které jsou ve skutečnosti předmětem sporu. Své o tom ví i jednatelka jedné pražské stavební společnosti, jejíž příběh natočila reportérka Rebeka Bartůňková.

 • Turbostudenti z Dobřichovic

  14:24 do playlistu

  Turbostudenti z Dobřichovic
  Do plzeňského skandálu na právnické fakultě to má daleko, ale byla to taková malá a neznámá předehra. Zkraje devadesátých let objevila trojice inspektorů problém s udělováním maturit na střední odborné škole v Dobřichovicích. Celé roky pak jen sledovali, že jejich zjištění skončilo kdesi v ministerských šuplících. Na starou kauzu si vzpomněli před nedávnem, právě v souvislosti s plzeňskými právy. Maturitní vysvědčení totiž i v Dobřichovicích získali tehdejší prominenti v čele se známým romským hudebníkem Antonínem Gondolánem. Starou kauzu rozkrývá reportér Lukáš Landa.

 • Život exekutorky z cizích peněz

  27:21 do playlistu

  Život exekutorky z cizích peněz
  Před půl rokem jsme ukázali problém člověka, kterému exekutorka zabavila i peníze, na které neměla nárok. Nebyl to žádný omyl, protože si je převedla na vlastní účet a pak je podle libosti utrácela. Zatímco ošizený pan Maruš musel roky bydlet po podnájmech a obíhat úřady. Jasnou kauzu po pěti letech nakonec přece jen uznal i soud a panu Marušovi ke spokojenosti chybí už jen to, aby mu na účtu přistály jeho peníze. Nebo že by tu byl ještě jiný háček? Odpověď hledala reportérka Eva Tomanová.

Přehrát vše

Související