iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 10. 2008
20:30 na ČT1

1 2 3 4 5

137 hlasů
7254
zhlédnutí

Reportéři ČT

Porušování zákona městskou policií — Obrazy Pravoslava Kotíka - falza nebo originály? — Zapomenutý špion Československa

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Porušování zákona městskou policií

  1:07 do playlistu

  Porušování zákona městskou policií
  Pražská městská policie je tu od toho, aby dohlížela na dodržování zákonů. Přitom podle soudu sama zákon porušila. Svého zaměstnance Richarda Krbka před dvěma lety vyhodila z práce na základě lékařského posudku, o kterém neměl ani ponětí. Pan Krbek dva roky bojoval, aby mohl znovu obléct uniformu. Před soudem sice zvítězil, ale s jeho návratem to není jednoduché. Jak funguje městská policie uvnitř, natáčel reportér Karel Vrána.

 • Obrazy Pravoslava Kotíka - falza nebo originály?

  8:56 do playlistu

  Obrazy Pravoslava Kotíka - falza nebo originály?
  Je to zamotané jako detektivka. Dva stejné obrazy: oba originály, nebo jedno falzum? Znalecké posudky řeknou jednou tak, podruhé onak - podle toho, kdo o jejich vypracování požádá. Jejich podvedený majitel napadá galerii, která ho prý napálila. Na první pohled se to zdá být logické. Jenže na druhý se v jeho krocích objevují rozpory. Bojuje opravdu proti padělkům, nebo tady jde o něco jiného? Rozplést případ se pokoušela reporérka Aneta Vojtěchová.

 • Zapomenutý špion Československa

  22:02 do playlistu

  Zapomenutý špion Československa
  Zítra uplyne devadesát let od vzniku Československa. Politici se budou uklánět před hrobem T.G.Masaryka v Lánech. Nikoho přitom nenapadne vyjet kousek za Prahu, do Kutné Hory - a poklonit se památce člověka, bez nějž by podle mnoha historiků samostatný stát v roce 1918 vůbec nevznikl. Kdyby přece jen někdo chtěl položit kytku k hrobu jednoho z našich nejúspěšnějších špionů, zažije nepříjemné překvapení. Po stopách Viktora Emanuela Vosky se vydal reportér Davida Vondráček.

Přehrát vše

Související