iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 9. 2008
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

98 hlasů
10646
zhlédnutí

Reportéři ČT

Disident kontra bývalý major StB — Zneužití klientských účtů — Spor o Bertramku

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Disident kontra bývalý major StB

  1:10 do playlistu

  Disident kontra bývalý major StB
  Pan Maraczi byl před rokem 1989 kvůli svým aktivitám v hledáčku StB. Letos ho StB oslovila znovu. On to aspoň tak vnímá. Kvůli dluhu dva a půl tisíce korun se totiž ozval vymahač dluhů, jehož jméno mu bylo povědomé - brzy zjistil, že je to bývalý major StB Zdeněk Vajda, který měl před listopadem na starosti vyšetřování lidí právě jako je on. O případ se zajímal reportér Karel Vrána.

 • Zneužití klientských účtů

  8:28 do playlistu

  Zneužití klientských účtů
  Československá obchodní banka je podezřelá, že porušovala základní pravidlo bankovnictví: podle některých klientů zneužívala přísně důvěrné informace získané z jejich účtů. To vše proto, aby si na úkor postižených pomohla k vyšším ziskům. Další okolnosti zjišťoval reportér Dalibor Bártek.

 • Spor o Bertramku

  22:08 do playlistu

  Spor o Bertramku
  Unikátní pražská vila na Bertramce je jedna z posledních dochovaných staveb na světě, v níž pobýval a komponoval Wolfgang Amadeus Mozart. Bertramkou bychom se tedy mohli chlubit, ale zatím to vypadá tak, že nám spíš přináší ostudu. Už osmnáct let se jí totiž užívá někdo, komu nepatří. A tomu, kdo ji před osmdesáti lety řádně koupil, nezbývá než se soudit stejně dlouhou dobu. Jak na komunistické bezpraví navázalo to dnešní, natáčel reportér Lukáš Landa.

Přehrát vše

Související