iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 4. 2008
22:30 na ČT1

1 2 3 4 5

92 hlasů
17777
zhlédnutí

Reportéři ČT

Pokuta po devíti letech — Tajná smlouva o tatrách pro armádu — Diamantová voda

36 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pokuta po devíti letech

  1:16 do playlistu

  Pokuta po devíti letech
  Stanislava Pence měli před devíti lety napadnout policisti, když s přítelem popíjel ve vinárně. Chtěli po něm občanku a on se jich zeptal proč. Násilím ho vyvlekli ven a odvedli na služebnu. Bývalý člen rady pro lidská práva Penc na ně podal trestní oznámení a pak na případ zapomněl. Letos v únoru se mu ale vrátila paměť: kvůli nezaplacené pokutě ve výši 500 korun k němu přišel exekutor. Až do té chvíle o pokutě nic nevěděl. Co se stalo, natáčel reportér Karel Vrána.

 • Tajná smlouva o tatrách pro armádu

  11:30 do playlistu

  Tajná smlouva o tatrách pro armádu
  Dvě miliardy šest set miliónů zaplatí stát za nákladní tatrovky pro české vojáky. A to jen v první fázi. „Je to strategická zakázka, důležitá pro český průmysl“, tak vysvětlovali ministři obrany, proč nevypsali obchodní soutěž. My jsme zjistili, že existuje i jiné zdůvodnění. Objevili jsme smlouvu, která slibuje miliony bývalému důstojníkovi, pokud bude zakázka přiklepnuta tatře přímo, bez obchodní soutěže. Co je za smouvou, to zjišťoval reportér Filip Černý.

 • Diamantová voda

  25:26 do playlistu

  Diamantová voda
  Trochu to připomíná pohádku o Živé a mrtvé vodě. Zázračná voda, která uzdravuje tělo i mysl. Je to sice obyčejná H2-0, ale dá se na ní slušně vydělat. Možná i proto ji její vynálezce obdařil názvem diamantová. Pro diamantovou vodu si zašel reportér David Vondraček.

Přehrát vše

Související