iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 9. 2007
22:30 na ČT1

1 2 3 4 5

27 hlasů
11381
zhlédnutí

Reportéři ČT

Obtěžoval kolegyni a pak ji ubil — Vystěhování gymnázia Buďánky — Exekuce a děti

26 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Obtěžoval kolegyni a pak ji ubil

  1:09 do playlistu

  Obtěžoval kolegyni a pak ji ubil
  Letos v červenci ubil Petr Hanuš před domem v Praze svoji bývalou kolegyni Míšu. Několik měsíců před tragickou událostí byl odsouzen za její obtěžování. Tvrdil, že má psychické problémy, vyhledal psychiatra a do vězení nenastoupil. Místo pobytu v base vraždil. Několik měsíců bylo jasné, že se schyluje k tragédii, a přesto ji nikdo nedokázal odvrátit. Proč? Po tom pátrala reportérka Mercedes Wimmerová.

 • Vystěhování gymnázia Buďánky

  7:39 do playlistu

  Vystěhování gymnázia Buďánky
  Studenti z pražského gymnázia Buďánka dostali k začátku roku vypečený dárek: radnice Prahy 5 požádala soud o vyklizení budovy, ve které gymnázium pro obzvlášť nadané děti sídlí. Ve škole nyní vládnou obavy a nejistota. Představitelé městské části v čele se starostou Milanem Jančíkem své rozhodnutí komentují pouze přes tiskového mluvčího. Odpovědi hledal reportér Karel Vrána.

 • Exekuce a děti

  15:51 do playlistu

  Exekuce a děti
  Je to už víc než rok, kdy Marcele Krajníkové exekutoři odebrali děti, tehdy šestiletou Sofii a devítiletého Lukáše. My jsme byli jako jediná televize u toho, kdy své děti musela za dramatických okolností předat svému argentinskému manželovi. Její případ připoutal pozornost na způsob, jakým české soudy řeší tak zvané únosy dětí. Vývoj v dalších podobných případech zachycuje reportáž Mercedes Wimmerové.

Přehrát vše

Související