iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 5. 2007
22:30 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
5275
zhlédnutí

Reportéři ČT

Postižení bez nároku na odškodné — Tabu dětské šikany — Smrt pacienta v mladoboleslavské nemocnici

25 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Postižení bez nároku na odškodné

  1:12 do playlistu

  Postižení bez nároku na odškodné
  Lidé z naší reportáži pracovali v ČKD a práce jim zničila zdraví. Za své postižení mají dostávat odškodné. Jenže zákony jsou vymyšlené tak, že ze svých peněz neviděli za dva roky ani korunu. Dělníci žijící na pokraji nouze se obrátili na ty, kteří zákony dělají - na politiky. A jak dopadli? Na to se ptal i reportér Davida Macháček.

 • Tabu dětské šikany

  11:08 do playlistu

  Tabu dětské šikany
  Dětská šikana je problém, který tu byl, je a bude a v nějaké podobě se s ním setkal skoro každý. Ale učitelé se shodují, že agresivita dětí stále roste a že jsou ve svých krutostech stále vynalézavější. Přitom odhalit ji dřív, než se stane něco opravdu tragického, nebývá vůbec jednoduché. Jak jsou na tuto poruchu chování pedagogové připraveni a jak jim pomáhá ministerstvo školství? Po tom pátrala reportérka Aneta Vojtěchová.

 • Smrt pacienta v mladoboleslavské nemocnici

  18:54 do playlistu

  Smrt pacienta v mladoboleslavské nemocnici
  V mladoboleslavké nemocnici nedávno zemřel pacient na předávkování chloridem draselným. S tímto závažným obviněním se na nás obrátil jeden z lékařů, který se kvůli svému podezření dostal do konfliktu s kolegy a vedením špitálu a už nevěděl, jak má na problém upozornit. Když jsme jeho tvrzení prověřovali, narazili jsme i na další alarmující pochybení. Ty vyvolávají dojem, že si ve zdejší nenocnici moc nevzali k srdci doporučení ministra zdravotnictví, které vydal po odhalení heparinového vraha z havlíčkobrodské nemocnice. Jak se starají o pacienty, zjišťovala reportérka Mercedes Wimmerové.

Přehrát vše

Související