iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 7. 2006
22:40 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
3737
zhlédnutí

Reportéři ČT

Výročí španělské občanské války — Jak se žije se syndromem zavrženého rodiče — Hyenismum v pražské ZOO

28 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výročí španělské občanské války

  0:46 do playlistu

  Výročí španělské občanské války
  Před sedmdesáti lety vypukla ve Španělku občanská válka. Osud vzdálené republiky nebyl lhostejný ani řadě Čechů, kteří tam odjeli bojovat. Dnes už jich žije jenom pět. Naopak u nás po prohrané válce našlo domov asi sto představitelů španělské republiky, především vojáků a ministrů. S jejich potomky na tehdejší události vzpomínal Karel Vrána.

 • Jak se žije se syndromem zavrženého rodiče

  9:24 do playlistu

  Jak se žije se syndromem zavrženého rodiče
  Děti jako nástroj pomsty. Tak to často dopadá, když se rodiče po rozchodu nedokážou dohodnout na jejich péči. Někdy vzniká takzvaný syndrom zavrženého rodiče. Ukážeme vám jeden takový příběh, kdy děti milovanou matku postupně zcela zavrhly. Na rozdíl od zahraničí u nás zatím neexistují speciální centra, která by takové situace dokázala řešit. Příběh zachytila Andrea Máslová.

 • Hyenismum v pražské ZOO

  18:39 do playlistu

  Hyenismum v pražské ZOO
  Říká se tomu hyenismu, ale podle šéfa pražské zoologické zahrady Petra Fejka tím urážíme hyeny. Právě jeho zahrada na podobné jednání narazila, když se vzpamatovávala ze zničující povodně před čtyřmi lety. Firma, která rekonstrukci prováděla, se podle řady důkazů na neštěstí pokoušela vydělat. Ale to byl jen začátek. O případ se zajímala Markéta Dobiášová.

Přehrát vše

Související