iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 11. 2018
21:35 na ČT1

1 2 3 4 5

18 hlasů
19934
zhlédnutí

Reportéři ČT

Milionáři z Krupky — Nepohodlný Pravda — V baště chalífátu

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Milionáři z Krupky

  1:06 do playlistu

  Milionáři z Krupky
  Příští týden bude zasedat nové zastupitelstvo ústeckého magistrátu, na kterém se bude volit primátor. Hlavním a zatím jediným kandidátem je Petr Nedvědický z hnutí ANO. Před dvanácti lety přitom se starostou Krupky udělal obchod snů, na který upozornil náš pořad. Obec kvůli němu přišla o desítky milionů korun, které naopak skončily v jejich soukromých kapsách. Hnutí Ano má přitom morální kodex, jehož hned první článek nadřazuje veřejný zájem nad ten soukromý. Jak je vidět, na věci z minula se to zřejmě nevztahuje, natáčel Karel Vrána.

 • Nepohodlný Pravda

  12:48 do playlistu

  Nepohodlný Pravda
  Jmenoval se Josef Pravda a za První republiky to byl elitní právník a policista. Po únorovém převratu se stal obětí komunistické pomsty. V roce 1945 přitom zatýkal válečného zločince Karla Hermanna Franka, který byl za své zločiny v Protektorátu Čechy a Morava popraven. Josefa Pravdu komunisté ve vykonstruovaném procesu poslali do jáchymovských dolů, odkud se vrátil s podlomeným zdravím a brzy potom zemřel. Silný, a přitom zcela neznámý příběh Josefa Pravdy odhaluje Mirek Petráček.

 • V baště chalífátu

  26:34 do playlistu

  V baště chalífátu
  Je to právě rok, kdy byla osvobozena Rakka v Sýrii. Hlavní město Islámského státu, který ho ovládl v roce 2014. Dvousettisícové město se na tři roky stalo jeho kořistí, obyvatelé byli vydáni na milost a nemilost fanatickým bojovníkům. Osvobození se neobešlo bez tisíců obětí na životech civilistů, město je kompletně rozbombardované a zaminované. Ale obyvatelé Rakky se nevzdávají a své město chtějí znovu pozvednout z ruin. Na místě natáčely Lenka Klicperová a Markéta Kutilová.

Přehrát vše

Související