iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 2. 2019
22:00 na ČT2

1 2 3 4 5

71 hlasů
114256
zhlédnutí

Uzamčený svět 6/6

Odemčený svět

Rozuzlení příběhů tří odsouzených – první návštěva „venku“, dokončení Vzkazovníku i obavy z převelení do jiné věznice.

40 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

psychojog 16.3.2019 3:48 (!) reagovat 0 + - 0

pana feita je mi lito...mel asi hrozne prisne rodice

Eliška 6.3.2019 22:08 (!) reagovat 10 + - 4

Skvělá práce! Víc takových dokumentů

Skvělý dokument, obdiv nápadu, režisérovi, ale také všem pracovníkům věznice, jak panu řediteli, tak i akční paní Radce. :-)
Musím se zastat pana soudce Čapka! Naopak odsouzeného poučil (pro další žádost o propuštění), jak se chovat nemá, co vše musí doložit atd., myslel to dobře, vůbec se tím nemusel tak podrobně zabývat, když žádost byla podána předčasně...víc takových soudců...vypadá to drsně bez právního vzdělání, ale měl naprostou pravdu.
Btw držím palce všem zúčastněným pánům, ať už se tam nikdy nevrátí a ať se jim daří jen dobře.

Zuzana 2.3.2019 21:41 (!) reagovat 16 + - 0

silné emoce

Smekam pred praci na tomto dokumentu, ktera byla tak kouzelnym zpusobem odvedena. Preji vsem ucastnikum zdravi a naplneny zivot.

Pan reditel je spolu se svym tymem krasnym dukazem toho, ze sanci na novy zivot lze umocnit podporou a laskavym pristupem okoli.

Dekuji za vasi dobrotu.

Kat mydlář 1.3.2019 22:59 (!) reagovat 1 + - 25

Vsem veznum v tomto dokumentu

bych dal provaz bez pardonu. Moc veznu, zredukovat!

Šárka Jindřichová 1.3.2019 20:36 (!) reagovat 20 + - 0

Výborný dokument, tvůrcům i účastníkům moc děkuji za možnost toto dílo shlédnout

Honza 1.3.2019 20:07 (!) reagovat 6 + - 2

Soudce Čapek

Čtu tady na něj samá negativa, na jeho postoj a vyjadřování. Na mě to působilo na první pohled také strašně.
Ale je potřeba zohlednit několik věci: Kdyby to byl až takový ***, tak mu mohl tu žádost zamítnout bez té taškařice písemně. Myslím, že takovýto trénink odsouzenému spíše prospěl.
Striktně formální vystupování je nepříjemné, asi bych měl problém to snášet. Na druhou stranu, pro spoustu lidí je velice důležitý řád - dává jim totiž jistotu, potřebná pravidla pro život která musí dodržovat. Odsouzení jsou tam kde jsou, protože ta pravidla nedodrželi.
Tedy pokud soudce chce, aby někdo, kdo má všechno v paži přehodnotil svůj život a došlo k nějaké nápravě, tak prostě nemůže přijít, poklepat odsouzenému na rameno a říct "Kájo, v pohodě, di ven chlastat a nepřežeň to." To by ho tam měl za chvíli zpátky.
Nechci ho tu chválit, neznám ho, jen vyzývám k hlubšímu zamyšlení než je odsudek na základě "xichtu".
Je ale samozřejmě možné, že si tu moc užívá. Nejsem naivní a vím, že špatných soudců jsou po republice spousty, a bohužel se to nijak neřeší.
A děkuji všem tvůrcům za tento dokument.

Pája 2 1.3.2019 20:58 (!) reagovat 16 + - 1

soudce Čapek

Žádost mu měl zamítnout písemně bez té taškařice. Ostatně pořád slýcháváme argumenty o zahlcenosti soudů, když se některé kauzy táhnou dlouhé roky. A tady má pan soudce čas a prostor ponižovat odsouzeného, ač sám ví, že žádost musí být ze zákona zamítnuta. Kdyby se měla dělat takováto cvičná divadýlka" aby ten a ten (nemusí jít totiž nutně už o odsouzeného že) věděl, jak to potom bude vypadat u jiného soudu třeba přitom u odvolání, tak naše soudy nedělají nic jiného, což by evidentně samolibému Čapkovi dělalo dobře, zvlášť kdyby se každé jednání točilo na kameru.

Píšete, že odsouzení jsou tam, kde jsou, protože potřebná pravidla nedodrželi. Čapek opakovaně před kárným senátem dokazuje, že on také určená pravidla nedodržuje a ani se neobtěžuje se před kárný senát osobně dostavit - tedy komu a jak chce tento člověk dávat nějaký příklad, někoho poučovat, jak se má chovat, nebo někoho nedejbože vychovávat?

Píšete o striktně formálním vyjadřování, že je nepříjemné. Ale Čapek žádné formální vyjadřování striktně nedodržuje! Hodnotící poznámky typu: "no to bych řek jako!" "a přes to nejede vlak!" s formálním vyjadřováním nemají nic společného a to Čapek jako vysokoškolsky vzdělaný jistě ví, tedy je otázkou, proč, se tak chová (a to nemluvím o těch úšklebcích, grimasách, úsměšcích apod.)

Nikdo od soudce přece nečeká, že řekne:" Kájo, chlastal jsi, dobře, každej na něčem fičíme, tak tě pustim, ale už nechlastej tak moc aspoň jo?" Ale má se chovat úměrně funkci, kterou vykonává, což nedělá. Má reprezentovat českou justici, což nedělá (viz kárné např. že uvalil vazbu, ač pro ni nebyly zákonné důvody - chtěl byste aby vás někdo takový zavřel, protože ON má tu moc?)

Pája 2 1.3.2019 21:05 (!) reagovat 12 + - 0

soudci komunisté

A v neposlední řadě je pro mne argument, že Čapek dobrovolně vstoupil do strany již v osmdesátých letech (nebo dřív?) a kandidoval za ty zločince i po roce 89, což mně osobně evokuje myšlenku, že moc slušný člověk to teda není. Žádní komunisti z minulého režimu nemají někoho soudit, nýbrž mají přikládat do kotlů v kotelnách, kam jeho soudruzi posílali rádi a zlovolně mnoho slušných a statečných lidí, často také vysokoškolsky vzdělaných. Na Čapkovi je vidět, jak ho mrzí, že ta doba již minula.

Pavlína 1.3.2019 16:30 (!) reagovat 16 + - 0

Mně se to teda moc líbilo. A napadají mě spíše praktické věci. Kdo Frantovi krmí rybičky? Jak bude platit zálohu na elektřinu? Vypnul lednici?...

František 9.3.2019 1:32 (!) reagovat 0 + - 0

Jako akvarista jsem o tom taky přemýšlel co se bude dít s jeho rybičkama.Jinak je to jeden znejlepších dokumentů poslední doby co jsem viděl.

Zuzana Horáčková 1.3.2019 13:37 (!) reagovat 9 + - 0

Dobrá práce.

Dokument se mi velice líbil, tleskám zpracování. Mile mě překvapilo, že pobyt ve vězení může opravdu mít na odsouzené výchovný efekt, ačkoliv to bude nejspíše menšina. Člověk si též uvědomí, že při nepříznivé souhře okolností, se do vězení může dostat i člověk, který neměl původně zlý úmysl.

kiksfix 1.3.2019 21:11 (!) reagovat 2 + - 2

Toto nebylo vězení.

Toto byli tzv. režisté ve vazební věznici. Vězení vypadá hodně jinak.

ANN 2.3.2019 0:00 (!) reagovat 0 + - 0

JAK

NAPIŠ JAK.

G.Point.Hunter 14.5.2019 16:55 (!) reagovat 0 + - 0

ANN- Realita ?? !!

Vidím to stejně jako ,,kiksfix,,a aby jsme předešli různým spekulacím,tak vím o čem mluvím. Sám jsem ve vězení byl 7,5 a to jak v ČR tak v Německu,takže mohu porovnat jak to chodí zde a jak v zahraničí Dokument je točený z vazební věznice Teplice a každá vazební věznice je mezi vězni považována jako hotel s třemi hvězdami. Skutečná realita v běžná české věznici je absolutně jiná,ale o to asi vězeňská služba moc nestojí.Je jasné,že když někdo páchá trestnou činnost,tak zákonitě musí přijít trest. je jasné,že ve vězení nejsou odsouzený za odměnu nebo na dovolené,to bez diskuse ale trochu důstojnosti by nevadilo.Tohle bylo něco,jako filmové týdeníky za socialismu natočené vězeňskou službou.O to,jak to je a vypadá v běžné české věznici moc vězeňská služba moc nestojí a si ví proč.

Tomas Pavlicek 28.2.2019 21:53 (!) reagovat 8 + - 0

doporucuji

opravdu krasny dokoment, jednoho z odsouzenych znam jeste jako maleho kluka, je to zvlastni pak toho cloveka videt ve vezeni, urcite tento dokument stoji za podivanou, az na toho dobytka soudce Capka jsem videl u vsech nejakou lidskost, o Capkovi jsem slysel od vice lidi z Teplic jaky je to clovek, nechtel bych pred nim stat.

Pája 2 1.3.2019 15:01 (!) reagovat 2 + - 0

To mne zajímá!

Co jste o Čapkovi slyšel?

Zuzana Kupková 28.2.2019 18:38 (!) reagovat 13 + - 0

Výborný dokument!

A taky poučení pro nás všechny, abychom se za mříže nikdy nepokoušeli dostat. Chvílemi šel z toho prostředí až mráz po zádech, ačkoli je to určitě jedna z "lepších" věznic u nás. Přišlo mi to tam takové rodinné, jestli se to dá vůbec říct. A je tam jeden moc sympatický dozorce :-)

Pája 28.2.2019 21:22 (!) reagovat 2 + - 0

Pan dozorce

Tak teď nevím, jestli si nenaběhnu - jestli ho náhodou nemáte doma, ale :D ... jo, taky jsem měla tu stejnou myšlenku ;)

Zuzana Kupková 1.3.2019 14:06 (!) reagovat 3 + - 0

Nemám :-) ale asi obě víme, o koho jde :-)

Michaela 6.3.2019 13:57 (!) reagovat 0 + - 0

Fešný dozorce

tak nevím, jestli myslíme všechy toho samého,ale ten pan dorozce je velký fešák :-D Hned bych tam šla pracovat :-D

první ‹ předchozí 1 2 poslední

Související