iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 2. 2019
21:55 na ČT2

1 2 3 4 5

43 hlasů
134714
zhlédnutí

Uzamčený svět 3/6

Jediný napravený

Jak vypadají poslední dny před nástupem trestu a očekávání propuštění v první třetině?

40 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Vojta 21.2.2019 0:37 (!) reagovat 8 + - 0

dobrej porad

Petu Feita znam osobne. Je to dobrej kluk a musim rict, ze me vyrazilo dech, jak rychle se tam clovek muze dostat. Kdyz si uvedomim, kolika pruseru jsem se drive nadelal ja (bitek, apod.), tak si az ted uvedomuji, jak moc je v zivote vse o nahode a stesti ...
Dost me ale taky zarazi, jak je mozny, ze recidivujici smazky pachajici denodenne trestnou cinnost, vidim v Teplicich a Dubi vytlemene behat stale po svobode. Nebo kdyz se clovek docte, ze ma narkoman 21x vysloveny zakaz rizeni a chytnou ho na svobode za volantem po 22té. Tomu fakt nerozumim, co k....a jeste dela na svobode ... :-€

Hočimin 21.2.2019 12:46 (!) reagovat 0 + - 6

To bude asi tím, že smažky nikoho nerabili, ani nezranili a chodí pěšky.
Alkoholik, nebo feták, je to to samé.
Jen ty nenávidíš něco co neznáš.
Jedno odsuzuješ a druhé zlehčuješ, protože to asi také provozuješ.
Koukni se do statistik a zjistíš, že fetka za volantem není zdaleka tak nebezpešná, jako opilec.

Iva 22.2.2019 8:02 (!) reagovat 4 + - 0

Život feťáka

Tak to asi žijete na jiné planetě “se svatýma feťáka”. Poznám osobně pár rodin, kde je feťák- nejdřív tito závislí feťáci rozloží komplet rodinu zevnitř, nadělají jim trápení, problémů a ostud. To nemluvím o jejich osobním ztroskotání, kdy se sníží k prostituci, opustí zaměstnání, školy, začínají spát tam a s těmi, kdy by je to ještě ani před nějakou dobou ani nenapadlo.:-( Pak se dopouštějí trestné činnosti venku, takovému feťákovi je v jistým stavu jedno, jestli přepadne malé děcko co jde ze školy, vystraší ho k smrti a ukradne mu mobil. Pod vlivem drog dochází na celém světě denodenně k vraždám, k přepadení, mrzačení lidí, když přežijí havárii jako chodci drogově nadopovaného řidiče a jeho zběsilou jízdu. To nemluvím o zničené psychice těchto obětí. Feťáci ztrácí časem jakoukoli soudnost a denně i svým výzorem, projevy děsí i malé děti co se vrací ze školy třeba přes nádraží domů. Píšu osobní zkušenosti, žádné domněnky. Fetka za volantem- jak píšete, je stejně nebezpečná jako opilec. Když uvidíte zfetovaného člověka vystoupit z auta, můžeme si pak popovídat jak takový člověk je bezpečnější za volantem jak opilej Franta vedle v autě. Promiňte, ale Váš koment je úplně mimo mísu.

G.j@web.eu 14.2.2019 20:38 (!) reagovat 1 + - 6

live is hard like stone ..but iam water :))

tady snad neni jedinej rozumnej pisatel

ja sobne jsem pres mesic sedel av celku omylem
a v zahranici mezi lidma co tam byly po desaty
a treba podzrizly policajta

pro bezny lito musi bejt peklo ,protoze pro mne to bylo taky dost husty . jen ten pocit dveri a mrizi...zbytek mi nevadil....

tady ty klusi nejsou zadny gangsteri
prejet nekoho autem muze kazdej,nejakou malou chybu muze udelat kazdej...

udelat volovinu behem podminky,a jit sedet neni chytry ale proste zivoat.. stane se....

mne je jich fakt lito .

hned bych si takovyho kluka vzal na barak at tam opravuje hlida a bydli

kazej proste neni super inteligentni
a kazej neumi planovat,,,
tohle nejsou zadny kriminalcici,,,,je mi jich lito tezky na psychiku tezky pro budoucnost .

ta myslenka mi pomalu krystalizuje,,,
ale nektery si zaslouzi pomoct.....
takovej couching :))

vono se to tady kazdymu keca od notase s pivem ...do fabriky a a domu a pak blby keci....
sudte se se sami na co mate na co nemat az prijde na lamani chleba 90% kecalove a chudaci

preju vsem co se dostaneou do takovy situace
pevnou ruku a silny srdce at vas to nezlomi

vetsina kecalu jsou sice stary chlapci ale uroven malejech deti
chlapy z ans ndelaji splpatky a rozvody ale ciny
jak si clovek stoji v vyhrocenej situaci !!!!

kazdymu kecalovi bych tu pral az si mesic posedi
at na nej treba miri 4 cerny gangstri

ale bez oboustrane znalosti faktu se tezko vede dialog
tim by teda 90 % melo drzet hubu :))

Pája 28.2.2019 19:52 (!) reagovat 0 + - 0

Vzpomínka

Jste něco vypil, zavzpomínal na svá léta v lochu a dáváte nám tu za vyučenou, že? Děkujeme, že jste nám otevřel oči. Ještěže tak!

G.Point.Hunter 9.2.2019 22:57 (!) reagovat 2 + - 23

Vězeňská služba

Nechce se mi vůbec věřit tomu,že odsouzený,v druhém díle co píše dopis své přítelkyni,nebo matce vymyslel sám. Takový nesmysli,mohla vymyslet jen vězeňská služba,viděl bych to,že podklady dodala angažovaná sociální pracovnice.Takový nesmysli přeci nemůžeš nikdy vymyslet.

Mirka 13.2.2019 23:55 (!) reagovat 7 + - 0

Paní vychovatelka.

Souhlasím, že práce paní vychovatelky je těžká, ale asi ji už nějakou dobu dělá a pánovi měla říct, že v jedné třetině trestu není možné žádat o podmíněčné propuštění.

Iii 14.2.2019 10:37 (!) reagovat 3 + - 0

Já bych taky nevěřil

Já bych taky neuvěřil že text, ve kterém se vyskytuje například výraz “nesmysli”, jsi psal sám. Vypadá to spíš totiž, že jej za tebe psalo tvoje šestileté dítě, které ještě neovládá základy gramatiky:-)

G.Point.Hunter 14.5.2019 18:43 (!) reagovat 0 + - 0

Tvrdýý Iii

Nesmíš být tak úzkoprsí. O to tady přeci vůbec nejde. Takový chytrák jako ty, musí přeci vědět,že ne všichni na světě,jsou tak chytrý a šikovný jako ty. Na základě tvojí reakce na můj komentář,jsem přesvědčený o tom,že jsi zaměstnanec vězeňské služby a jelikož jsem sám ve vězení byl,tak ti rovnou říkám,že o moc chytřejší než já teda nejsi.Podle toho co jsem tam zažil a viděl,tak jediný co umíš je zamykat a odemykat dveře.V normálním civilním životě jsi na trhu práce absolutně nepoužitelný,to jen tak na vysvětlenou a být tebou tak bych se tady moc nepovyšoval,protože je všem dobře známo,že cca 60% drog a mobilních telefonů které se do vězení dostanou,tak přes zaměstnance vězeňské služby.Tady jsi aspoň ukázal jakej jsi vlastně osel. Takže mezi námi není žádný rozdíl,ty chytráku.

G.Point.Hunter 9.2.2019 22:51 (!) reagovat 5 + - 14

Pampelišky z Teplic

Propagandistický dokument,vězeňské služby,přibližně stejný jako byly filmové deníky za socialismu.Dokument o řediteli co chodí a dokonce mluví se svými odsouzenými,sociální pracovnice co všechno hned řeší,všichni jsou už po 5 měsících socializovaní a jeden HYSTERIK.
Dokument se přibližuje maximálně 20% běžné realitě která v Českých věznicích je. Vím o čem mluvím. 7,5 let jsem měl tu čest.

12+13+25+25=? 9.2.2019 21:20 (!) reagovat 0 + - 0

Lol

Příslušník se z okna věže dívá, všude jsou mříže a venku vládne zima bílá. Ostnatý drát a zelené pletivo,nikdo skrze něj, neprojde ani na pivo. Dalekohled v ruce, já pečlivě střežím, zkusí někdo utéct? To já nevím. Náhoda je blbec,takže co kdyby náhodou, někdy se útěky přeci jen povedou. Ať už jen Kájínek, nebo jiný vězeň, nesmím to dopustit! ,,OBJEKT JE STŘEŽEN" V Teplicích se jede tam moc na umění, že jsem objevil svůj talent.

Pája 10.2.2019 9:16 (!) reagovat 1 + - 1

Jste již napraven?

Zdravím, v Teplicích jste taky prokoukl jako ostatní? Objevil jste své básnické střevo?:) Co na to ředitel? A paní vychovatelka?

12+13+25+25=? 12.2.2019 19:46 (!) reagovat 0 + - 0

Lol

Prosím pěkně, nebyl jsem a nejsem klientem.

15.2.2019 9:40 (!) reagovat 0 + - 0

....

Ale jsi zaměstnanec, pokud si mohu tipnout

Miri 7.2.2019 23:17 (!) reagovat 17 + - 0

Hluboce smekám před panem ředitelem! Jsem bývalý zaměstnanec VSČR a takových osvícených ředitelů příliš není.

Trantor 8.2.2019 1:22 (!) reagovat 3 + - 6

Je to mala veznice. A jsou tam jenom nizke tresty. Jak by osviceny reditel uspel ve Valdicich, Mirove ci na Borech?

Jan 7.2.2019 20:24 (!) reagovat 6 + - 19

Kriminal

To je porad komunisticky mysleni. Co ta jakoby vychovatelka se pta " A citite se napravenej?" Co je to za blbost? Kriminal je proto, aby si clovek odsedel co dostal a potom se snazil, aby se tam nevratil / uz jenom kvuli tem kecum /.

Pája 8.2.2019 8:51 (!) reagovat 3 + - 3

Náprava

Souhlasím, moc nerozumím, proč se jako ptá, jestli je napravenej. Dyť je to trest odnětí svobody. Jakej nápravnej program tam jako maj? Že byl alkoholik a nadělal si tím problémy, tak je jasný, že ve vězení holt nechlastal. Nebo když někdo přejede člověka, páč překročil o dost rychlost e nezvládl řízení, tak jak je jako pak napravenej? No je mu to líto, to je jasný, ale kdyby tam měli nějakej program pro takové řidiče, že by musel něco absolvovat ohledně toho problému, tak můžou mluvit vo nějaký nápravě, možná... Jako napravenej asi myslej, že je slušnej, nadbíhá řediteli, vychovtelce, mluví s ní jako by byl 14 letej klučina někde na internátě nebo co. To má zase Kňoura pravdu, jak je jako napravujou? Prostě maj akorát dost času na přemýšlení, ale že se z nich jako stanou lepší, kvalitnější lidi nebo co? A jak vychovatelka jako vychováva a přispívá k nápravě? Taky mi to smrdí komoušema

Pája 7.2.2019 16:18 (!) reagovat 27 + - 3

Franta ostuda

A prej: "Dáte mě mezi gaunery a to mě má jako napravit?" Jako gauner vychází spíš on, to už jsou mi sympatičtí ti, co už tam seděj, nepopíraj, že něco provedli, nečekaj, že to za ně vyřeší někdo jinej, prostě přezvali zodpovědnost za své činy. A ten moula jim chce jako dokazovat že "von tam je nespravedlivě"? A chce bojovat proti tomu systému jo... cha, no to se těšim na další díly. Kňoura jeden nevinnej

Pája 7.2.2019 16:13 (!) reagovat 32 + - 2

Franta ukřivděneček

Skončit tam může každej, to je pravda. Nesoudit druhý, to je taky pravda. Ale ten Franta je takovej bolestínek ukřivděnej až hanba. Ostuda chlap, jen kňourá. S takovým bych nechtěla být na cele ani za nic, to by byl největší trest. Vyčůranost z něj čiší. Prej "uděláte ze mě kriminálníka", ale to už je jeho třetí trestný čin a co čekal? Kytky ať si každej pěstuje pro svoji potřebu, to nikomu neberu, ale 36 kytek asi neměl jen pro sebe, že ne? Takže dealovat...Odrbat s každým a se vším (viz VZP a ještě byl vzteklej). Takovej příživa nikdy nepochopí jak funguje demokratická společnost, to je pro něj hádanka, kterou von nikdy za život prostě nerozluští. Má jen svý práva, že jo, ale žádný povinnosti. Stydím se za něj.

Iii 14.2.2019 11:08 (!) reagovat 0 + - 0

VZP a vyholené podpazi

Při návštěvě Franty na VZP jsem nedokázal pochopit, že v jeho věku nedokáže vidět rozdíl mezi dluhem za povinné pojistné a dluhem za zdravotní výkon. A ze neví, že na VZP existuje při každé změně způsobu platby pojistného ohlašovací povinnost.

No a teď jak se tam slíknul při tom nástupu, všimnul jsem si, že má vyholené podpaží. A to zas teda jde úplně mimo mě, protože jsem doposud akorát tak nějak pochopil, že většina žen se v podpaží holí a že teď už se začali holit i chlapi. Ale vůbec nechápu kteří chlapi (s ohledem na věk, orientaci, životní styl), jak často, a kde všude. A to on má evidentně zmáknuté.

Štěstí pro mě je, že za zarostlé podpaždí se nechodí do kriminálu (zatím).

Martin 7.2.2019 13:25 (!) reagovat 13 + - 1

Mě to vždy deprimuje-každý díl,když si představím že přejedu ožralu na kole a mohu skončit podobně........

Lucie 7.2.2019 17:48 (!) reagovat 6 + - 1

Jojo,

jak sedáte do auta, tak jste jednou nohou v kriminále, druhou v hrobě. To mi vždy táta vštěpoval, když jsem se učila řídit. Ale není pravidlem, že pokud způsobíte dopravní nehodu, při které někdo jiný zemře, že dostanete nepodmíněný trest.

Pája 7.2.2019 18:32 (!) reagovat 4 + - 0

Pravda

Viz Dara Rollins, Marián Labuda a další. Je to vždy veliký neštěstí a strašný to musí bejt i pro ty, co autem nechtíc zabili. Žít pak s tim celej život. Věřim tomu mladýmu, že se mu s tim nebude žít lehce, zvláště až jednou bude mít děti...

Lucie 7.2.2019 19:07 (!) reagovat 2 + - 2

Nepostřehla jsem,

co v tom bylo, že pán dostal za nehodu trest takto natvrdo. Osobně znám někoho - mediálně neznámý a finančně nijak významně zajištěný člověk - kdo před sedmi lety bohužel zabil při autonehodě jinou ženu v protijedoucím autě. Sedět nešel. Dostal podmínečný trest na pět let, zákaz řízení, s pozůstalými se finančně vyrovnal, prodal kvůli tomu například chatu. Pan Labuda, který srazil a zabil dvě ženy, měl skutečnou smůlu. Dostal se do jiné složité situace, dopravní nehody jiných aut, a obě oběti seděly na vnitřních svodidlech dálnice v místě, kde už na ledu bourala jiná auta. To se může stát opravdu každému. V den této nehody jsme jeli po jiné dálnici, chumelenice jak když roztrhne peřinu, šourali jsme se skoro krokem a stejně jsme chytili hodiny. Jen se naše auto zastavilo kousek od jiných aut a svodidel a neštěstí se žádný chodec kolem nás na dálnici nepohyboval.

první ‹ předchozí 1 2 poslední

Související