iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 10. 2016
12:40 na ČT2

1 2 3 4 5

0 hlasů
1684
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Zdislávky — Lev a orlice. Moravští Lucemburkové a jejich hrad. Nová stálá expozice na hradě Veveří — CENAP – Centrum naděje a pomoci — Muzeum nové generace

25 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zdislávky

  0:36 do playlistu

  Zdislávky
  Říkají si Zdislávky a zvolily si zasvěcený život. Místo v klášteře ho ale tráví v běžném světě. Jejich sekulární institut „Dílo blažené Zdislavy“ patří do Dominikánské řádové rodiny a jako jediný vznikl přímo na našem území.

 • Lev a orlice. Moravští Lucemburkové a jejich hrad. Nová stálá expozice na hradě Veveří

  7:07 do playlistu

  Lev a orlice. Moravští Lucemburkové a jejich hrad. Nová stálá expozice na hradě Veveří
  Na kdysi reprezentativním sídle moravských markrabat, hradě Veveří, můžete navštívit stálou výstavu věnovanou jednomu z nejvýznamnějších českých rodů – Lucemburkům. Do duchovních dějin Moravy zasáhl především mladší bratr císaře Karla IV. Jan Jindřich, který štědře dotoval stavby mnoha klášterů a kostelů.

 • CENAP – Centrum naděje a pomoci

  12:56 do playlistu

  CENAP – Centrum naděje a pomoci
  Brněnské Centrum naděje a pomoci, zkráceně CENAP, je otevřené všem, kteří hledají způsob přirozeného plánování rodiny. Ať už jsou jejich důvody pro takovou volbu zdravotní nebo etické, naleznou zde například alternativu k užívání hormonální antikoncepce.

 • Muzeum nové generace

  17:43 do playlistu

  Muzeum nové generace
  Přeměnit areál bývalého cisterciáckého kláštera v ojedinělou muzejní expozici, která návštěvníky vtáhne přímo do historie. To byl hlavní záměr majitelky zámku ve Žďáru nad Sázavou Marie Kinské. Muzeum nové generace, které zde nechala vybudovat, tak sází především na videoprojekce a efekty, které uchvátí téměř všechny lidské smysly.

Přehrát vše

Související