iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 4. 2012
15:00 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
2067
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Jan Zajíc — Svatou zemí s Biblí v ruce — Modlitba dřeva – Hodslavice — Charita Svaté rodiny — Dobré zprávy v médiích

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jan Zajíc

  1:26 do playlistu

  Jan Zajíc
  Po Janu Palachovi se před třiačtyřiceti roky v Praze upálil student Jan Zajíc, rodák z Vítkova, kde je také pohřben. I po desítkách let si odkaz obou mladých lidí připomínají všechny generace od pamětníků dnes už seniorského věku až po generaci nejmladší. Čin obou Janů budí řadu zneklidňujících otázek a u mnoha lidí také pochybností. Jak naložil národ s odkazem dvou mladých hrdinů?

 • Svatou zemí s Biblí v ruce

  6:00 do playlistu

  Svatou zemí s Biblí v ruce
  Každým rokem jsou pořádány desítky zájezdů do Izraele. Lidé poznávají nejen cizí krásnou krajinu, ale na každém kroku si mohou uvědomovat, jak evropská civilizace vyrůstala z židovsko-křesťanských kořenů zapsaných v Bibli, v historii a památkách této malé země.

 • Z domova
 • Modlitba dřeva – Hodslavice

  11:57 do playlistu

  Modlitba dřeva – Hodslavice
  Vesnice Hodslavice při silnici z Nového Jičína do Valašského Meziříčí patří k těm významným. V samotném centru stojí její nejstarší a nejpamátnější budova, krásný dřevěný kostel sv. Ondřeje, který se svými pozdně gotickými architektonickými prvky patří k nejstarším na Moravě.

 • Charita Svaté rodiny

  16:21 do playlistu

  Charita Svaté rodiny
  Velké Karlovice, Nový Hrozenkov, Halenkov, Vranča jsou půvabné názvy beskydských vesniček v údolí Vsetínské Bečvy. S nimi je spojený život lidí, kteří tady odedávna žili a dosud vysoko v horách žijí navzdory věku i obtížně přístupným terénům. Přežívat zimu jim obětavě pomáhají lidé z Charity Sv. rodiny z Nového Hrozenkova, a to většinou v jejich domácím prostředí: odhazují jim cestu, nosí nákupy i vodu, štípou dříví apod. Pokud není zbytí, snaží se pracovníci charity vytvořit drsným horalům seniorského věku stejně domácké prostředí v charitním domě. Odtamtud se pak obyvatelé samot na jaře vracejí zase do svých chalup.

 • Soutěž
 • Dobré zprávy v médiích

  21:35 do playlistu

  Dobré zprávy v médiích
  Zcela jedinečný prostor patří v současném mediálním světě médiím křesťanským, a to především v jejich důsledně křesťanském stanovisku při zprostředkovávání pozitivních hodnot, duchovním přínosu a zaměření na šíření dobrých zpráv. Rozhlasovému a televiznímu vysílání se po obsahové i technické stránce v řadě zemí intenzivně věnují salesiáni.

Přehrát vše

Související