iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 3. 2019
11:55 na ČT2

1 2 3 4 5

2 hlasy
2642
zhlédnutí

Křesťanský magazín

Evangelický farář Filip Boháč — Musica Poetica — Stezka židovskou historií — Křesťanské symboly Novohradských hor

26 min | další Náboženské »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Evangelický farář Filip Boháč

  0:38 do playlistu

  Evangelický farář Filip Boháč
  Jeho ložnici zdobí sbírka kytar, před farou si pěstuje vlastní bylinky a podle dredů a typického rozcuchu byste ho na faráře asi netipovali. Přesto jím Filip Boháč je, a to v Opatově na Vysočině, kde na duchovního čekali dvacet let.

 • Musica Poetica

  5:50 do playlistu

  Musica Poetica
  V Brně působí i díky Janáčkově akademii múzických umění celá řada souborů zabývajících se barokní a renezanční hudbou. Jedním z nich je soubor Musica Poetica, který ale vedle interpretace staré hudby chce současnému člověku přiblížit i způsob barokního myšlení a atmosféru doby, jejíž nejdůležitější složkou bylo duchovní zaměření člověka.

 • Stezka židovskou historií

  12:04 do playlistu

  Stezka židovskou historií
  A teď vás vezmeme na netradiční vycházku. V Brně totiž vznikla v rámci historických stezek i trasa po dvanácti nejvýznamnějších místech spjatých s židovskou komunitou. Ta ještě před válkou ovlivňovala velkou měrou kulturní život města. Kromě notoricky známých vil Tugendhat nebo Löw Beer, odhaluje stezka i místa, která si dnes s židy už nikdo nespojí.

 • Křesťanské symboly Novohradských hor

  19:02 do playlistu

  Křesťanské symboly Novohradských hor
  Novohradské hory na jihu Čech patří mezi místa naší země, kde po staletí žilo převážně německé obyvatelstvo. Po jeho nuceném odsunu po 2. světové válce zde ale zanikla řada obcí, a spolu s nimi i místní bohatý duchovní život. A tak jsme se vydali po stopách jedné zdejší kdysi slavné poutní cesty, která vedla z Rakouska až na poutní místo Dobrá voda, abychom si připomněli, jak se víra místních obyvatel zapisovala i do zdejší krajiny.

Přehrát vše

Související