iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 2. 2019
19:00 na ČT art

1 2 3 4 5

0 hlasů
1993
zhlédnutí

Události v kultuře

Hlavní kulturní pořad zpravodajského programu ČT24. Aktuality, živé vstupy, zasvěcení hosté ve studiu.

18 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Malby, které vypadají jako fotka

  0:36 do playlistu

  Malby, které vypadají jako fotka
  Malby, které vypadají jako fotka. A které zachycují možná víc než fotka. K vidění jsou teď v pražské galerii Cermak Eisenkraft. Na výstavě In Pursuit of the Real – tedy Pronásledování reality.

 • Lohengrin v Národním divadle

  3:08 do playlistu

  Lohengrin v Národním divadle
  Národním divadlem zní wagnerovská hudba, přesněji opera Lohengrin. Autor libreta i hudebního nastudování začal na romantické opeře pracovat během svého pobytu v Mariánských Lázních.

 • Záchrana architektonicky cenných průmyslových objektů

  4:46 do playlistu

  Záchrana architektonicky cenných průmyslových objektů
  Kdysi v nich pracovaly stovky lidí, dnes jsou často opuštěné a obcím na obtíž. Řeč je o bývalých výrobních halách. Řada takových staveb je přitom architektonicky natolik zajímavá, že by si podle odborníků zasloužila záchranu.

 • Knihy pro nejmenší čtenáře

  6:36 do playlistu

  Knihy pro nejmenší čtenáře
  Po pětatřiceti letech vychází legendární dětská ilustrovaná kniha Kam se schoval nůž. Právě leporela bývají první knihou se kterou se dítě setká. V Česku je to fenomén – k těm od Heleny Zmatlíkové nebo Ondřeje Sekory se děti vracejí už půl století.

 • Brněnská filharmonie v Japonsku

  8:57 do playlistu

  Brněnská filharmonie v Japonsku
  Brněnská filharmonie aktuálně koncertuje v Japonsku. Nejnovější turné je pro některé hráče orchestru tak trochu návratem domů. Ve filharmonii totiž působí tři Japonci - hráčka na bicí Tomoe Sonoda a její dva kolegové ze skupiny houslí.

 • Přehled krátkých zpráv

  10:30 do playlistu

  Přehled krátkých zpráv
  V českých kinech je k vidění Mrazivá pomsta. Zahájení provozu Kinolodi. Megakoncerty ve Venezuele. Zemřel klávesista a baskytarista The Monkees Peter Tork.

 • Mikve v Pardubickém divadle

  12:20 do playlistu

  Mikve v Pardubickém divadle
  Východočeské divadlo v Pardubicích uvede v sobotu hru Mikve od současné izraelské dramatičky Hadar Galronové. Ta se zúčastní i sobotní premiéry. Divadelní představení sleduje osudy žen v ortodoxní židovské komunitě.

 • Favorité na Oskary

  13:59 do playlistu

  Favorité na Oskary
  Za týden se budou udělovat Oskaři. Letošním favoritem na Ceny americké filmové akademie je černobílý snímek Roma. Už teď je to historický úspěch a průlom v soutěži.

 • Výstava Dariny Vankové

  15:40 do playlistu

  Výstava Dariny Vankové
  Vystavovala v Londýně, Benátkách i v Paříži, teď jsou její obrazy k vidění taky v Praze. Darina Vanková přivezla do Česka svoje typické květy. Na výstavě ve Slovenském domě je doplňují o něco ponurejší díla výtvarníka s přezdívkou Sancho.

Přehrát vše