iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 11. 2018
20:00 na ČT art

1 2 3 4 5

0 hlasů
1453
zhlédnutí

Události v kultuře

Hlavní kulturní pořad zpravodajského programu ČT24. Aktuality, živé vstupy, zasvěcení hosté ve studiu.

18 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Vzpomínková koláž Horníček 100

  0:39 do playlistu

  Vzpomínková koláž Horníček 100
  Před sto lety se narodil Miroslav Horníček - herec, výtvarník a spisovatel. Po druhé světové válce se stal jevištním partnerem Jana Wericha. V dnešním Divadle ABC pak hrál i režíroval bezmála čtyřicet let.

 • Český design v Bruselu

  3:09 do playlistu

  Český design v Bruselu
  Český a československý design byl v minulosti minimálně evropským pojmem. Platí to ale stále? Odpověď právě na tuto otázku hledají mladí designéři tento víkend v belgickém Bruselu.

 • Závěr festivalu Struny podzimu

  4:59 do playlistu

  Závěr festivalu Struny podzimu
  Posledním letošním koncertem se uzavírá festival Struny podzimu. Mezižánrovou přehlídku zakončují v pražském Rudolfinu společným koncertem klavírista Michel Camilo a kytarista Tomatito.

 • Legendy ateliéru grafiky

  5:56 do playlistu

  Legendy ateliéru grafiky
  Ateliér grafiky číslo dvě na Akademii výtvarných umění v Praze přivedl na výtvarnou scénu osobnosti překvapivě různorodého rukopisu: od malíře Josefa Bolfa, přes spisovatelku Markétu Baňkovou, až po autorku sociálních projektů Kateřinu Šedou.

 • Filmový portrét Vratislava Effenbergera

  8:40 do playlistu

  Filmový portrét Vratislava Effenbergera
  Fikci s realitou i hraný film s dokumentem kombinuje režisér David Jařab v celovečerním portrétu Vratislava Effenbergera. Básníka a organizátora i reformátora československého poválečného surrealistického hnutí.

 • Výstava Zombie Rituals

  9:32 do playlistu

  Výstava Zombie Rituals
  Město jako organismus, pohyb a život. Život lidí, kteří mají každodenní rituály a ztrácí svou individualitu. Tak vypadá cyklus obrazů, který v pražské White Pearl Gallery představuje malíř Martin Salajka.

 • Home: nový singl zpěvačky Lenny

  12:06 do playlistu

  Home: nový singl zpěvačky Lenny
  O slovo se dva roky po debutovém albu znovu hlásí zpěvačka Lenny. Právě vydává nový singl Home, už druhou píseň, kterou navazuje na úspěšnou desku. S tou získala čtyři ceny Anděl v hlavních kategoriích.

 • Pokoje 2018

  12:57 do playlistu

  Pokoje 2018
  Návod na nekonečné bytí, nebo recept na na zívání - jen některé nápady studentů umění, kteří vystavují své projekty na výstavě Pokoje 2018. V Kampusu Hybernská v Praze 1 se představuje celkem 41 ateliérů ze čtrnácti uměleckých škol.

 • Ennio Morricone slaví devadesátiny

  15:11 do playlistu

  Ennio Morricone slaví devadesátiny
  Ennio Morricone - jeden z největších autorů filmové hudby slaví devadesátiny. Složil doprovod k víc než pěti stovkám filmů, za Osm hrozných amerického režiséra Quentina Tarantina získal Oskara, stejně tak jako za celoživotní dílo.

Přehrát vše

Související