iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 4. 2017
20:00 na ČT art

1 2 3 4 5

0 hlasů
1812
zhlédnutí

Události v kultuře

Hlavní kulturní pořad zpravodajského programu ČT24. Aktuality, živé vstupy, zasvěcení hosté ve studiu.

18 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Čapkův Krakatit jako opera v Národním divadle

  0:37 do playlistu

  Čapkův Krakatit jako opera v Národním divadle
  Opera Krakatit se vrací do programu Národního divadla - po více než padesáti letech. Na motivy románu Karla Čapka ji na začátku šedesátých let napsal skladatel a dirigent Václav Kašlík. Nové nastudování podobenství o zneužití vědy má v historické budově p

 • Nejkrásnější české knihy

  2:20 do playlistu

  Nejkrásnější české knihy
  Nejkrásnější české knihy roku 2016 byly představeny veřejnosti. V pražském letohrádku Hvězda ocenil Památník národního písemnictví nakladatele a grafiky. Letošní padesátý druhý ročník doprovází i výstava.

 • Music Magazine Award pro Smetanovo trio

  4:27 do playlistu

  Music Magazine Award pro Smetanovo trio
  Prestižní cena BBC Music Magazine Award pro Smetanovo trio. Cenu za nahrávku kompletních klavírních trií Bohuslava Martinů dnes večer v Londýně převezme členka souboru - klavíristka Jitka Čechová.

 • Koncert Kafka Bandu

  4:57 do playlistu

  Koncert Kafka Bandu
  Kafka Band včera odehrál jediný letošní koncert v České republice. V brněnském Sono Centru zazněly skladby inspirované románem Zámek Franze Kafky, kombinované s recitací původních textů v němčině.

 • Cena Revolver Revue pro P. Wilsona

  6:56 do playlistu

  Cena Revolver Revue pro P. Wilsona
  Cenu Revolver Revue přebírá kanadský publicista, překladatel a hudebník Paul Wilson. V letech 1967–77 v Československu působil jako učitel angličtiny a pak také jako zpěvák skupiny The Plastic People of The Universe.

 • Odhalení sochy Ramsese II.

  7:24 do playlistu

  Odhalení sochy Ramsese II.
  Jak vypadala tvář nejvýznamnějšího panovníka egyptských dějin? Jaký měl nos, oči, nebo čelo? Otázky a domněnky těch, kteří se přišli podívat na odhalení sochy Ramsese druhého. Masivní žulová socha nově vítá návštěvníky historického paláce Luxor.

 • Klubová scéna v pořadu Doutnák

  9:34 do playlistu

  Klubová scéna v pořadu Doutnák
  Dění na klubové hudební scéně generace mileniálů mapuje nový pořad České televize Doutnák. Hudební magazín, který chce podat zprávu o stavu české nezávislé koncertní scény, startuje zítra na ČT Art.

 • Olga Tokarczuková v Praze

  13:16 do playlistu

  Olga Tokarczuková v Praze
  Na málo známá místa česko–polského pomezí vezme své diváky nový film polské režisérky Agnieszky Hollandové. Snímek nazvaný Přes kosti mrtvých zítra vstupuje do českých kin. Film vznikl podle románové předlohy polské spisovatelky Tokarczukové.

 • Queen se vrátí do Prahy

  14:33 do playlistu

  Queen se vrátí do Prahy
  Legendární kapela Queen společně se zpěvákem Adamem Lambertem se vrací do České republiky. Prvního listopadu zahrají v pražské O2 areně - jako první koncert v rámci turné, které se po čtyřiadvaceti evropských zastávkách přesune do Velké Británie.

Přehrát vše