iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 3. 2015
19:00 na ČT art

1 2 3 4 5

2 hlasy
1369
zhlédnutí

Události v kultuře

Hlavní kulturní pořad zpravodajského programu ČT24. Aktuality, živé vstupy, zasvěcení hosté ve studiu.

18 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Tváře tehdy a nyní

  0:35 do playlistu

  Tváře tehdy a nyní
  V Bruselu se za velkého zájmu koná výstava s názvem Tváře tehdy a Tváře nyní. Malby starých holandských mistrů se tam srovnávají s fotografickými portréty, jež vznikly po pádu Železné opony.

 • Památník obětem holokaustu

  2:42 do playlistu

  Památník obětem holokaustu
  Přímo na cestě, kudy bylo na padesát tisíc pražských Židů deportováno do koncentračních táborů, bude stát památník. Socha nazvaná Brána nenávratna od Aleše Veselého je prvním krokem k přestavbě Nádraží Bubny na centrum připomínání holokaustu.

 • Památník obětem holokaustu

  4:40 do playlistu

  Památník obětem holokaustu
  Hostem je iniciátor projektu Pavel Štingl, ředitel společnosti Památník Šoa.

 • Zrušený koncert Stinga

  9:48 do playlistu

  Zrušený koncert Stinga
  Paul Simon a Sting společně na jevišti tuto sobotu nevystoupí. Koncert v pražské O2 Areně museli organizátoři kvůli Stingově nemoci odložit.

 • Týden výtvarné kultury

  10:24 do playlistu

  Týden výtvarné kultury
  Sedm dní plných výstav, workshopů, přednášek a videoprojekcí. Brno už pošesté oživí Týden výtvarné kultury. Organizátoři z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity se společně s muzei snaží dostat umění mimo galerie.

 • Berg zahájil sezonu

  12:18 do playlistu

  Berg zahájil sezonu
  Novou sezónu zahajuje koncertem v Anežském klášteře orchestr Berg. Těleso zahraje vítězná díla ze soutěže Nuberg. V ní už osm let vybírá vynikající skladby mladých současných autorů, která později zařazuje na svůj repertoár.

 • Jeden svět

  12:50 do playlistu

  Jeden svět
  Zatajené dopisy - nový dokument, který dnes představil festival Jeden svět. Popisuje kontroverzní projekt převýchovy romských dětí z 50. let. V jihočeském Květušíně ho vedl učitel Miroslav Dědič.

 • Ceny Jednoho světa

  14:57 do playlistu

  Ceny Jednoho světa
  A přehlídka Jeden svět dnes taky rozdávala ceny. V kategorii Nejlepší film už podruhé uspěl americký režisér Joshua Oppenheimer. Poprvé zaujal porotu před dvěma lety svým Způsobem zabíjení, na který letošní vítězný snímek Podoba ticha tematicky navazuje.

 • Koncert pro Kalandru

  15:34 do playlistu

  Koncert pro Kalandru
  65 let by letos oslavil skladatel a hudebník Petr Kalandra. Tvořil a vystupoval společně se Zuzanou Michnovou, Vladimírem Mišíkem nebo Jaroslavem Hutkou. Koncert k jeho nedožitým narozeninám se dnes koná v pražské Malostranské besedě.

 • Třetí lež na divadle

  16:02 do playlistu

  Třetí lež na divadle
  Mikrofon, hrouda hlíny, provaz. V pražské Meetfactory hrají Třetí lež maďarské spisovatelky Ágoty Kristofové. Hlavními postavami psychologického dramatu jsou dvojčata, herec je ale jen jeden.

Přehrát vše

Související